توزیع پوشک‌های بهینه در مناطق محروم کشور

به گزارش گروه رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، یاسر اشراقی، معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به توزیع توزیع پوشک‌های بهینه در میان مناطق محروم، اظهار کرد: مرحله اول توزیع پوشک‌های بهینه به همراه بسته‌های «لبخند مادری» به شکل آزمایشی در برخی از استان‌های کشور آغاز شده است. 

اشراقی خاطرنشان کرد: پوشک‌ بهینه که مراحل تحقیق و توسعه‌ای آن در مرکز نوآوری «مثبت پنج» بنیاد ۱۵ خرداد انجام شده است، جایگزین بسیار مناسبی برای پوشک‌های یک‌بار مصرفی محسوب می‌شود که در حال حاضر برای نوزادان و کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: این پوشک‌ها دارای یک جزء حاوی مواد جاذب طبیعی هستند که در هر بار استفاده تعویض می‌شود و جزء دیگر آن‌ها قابلیت استفاده تا ۶ ماه را به شکل متوالی و مستمر دارد و به علت عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی در فرآیند تولید، به پوست نوزادان هیچ‌گونه آسیبی وارد نمی‌کند.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد در توضیح سایر مزیت‌های پوشک‌های بهینه گفت: مادران ایرانی می‌توانند بدون نگرانی از حساسیت‌های معمول مانند عرق‌سوزی پا و بدن، این پوشک‌های عاری از هرگونه مواد شیمیایی را برای فرزندان خود استفاده کنند. از سوی دیگر، استفاده از این پوشک‌ها باعث کاهش قابل توجه تولید پسماند شده و سلامت جمعی را تامین می‌کنند.

اشراقی تصریح کرد: علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست، استفاده از این پوشک‌ها به لحاظ مالی هم مقرون به صرفه است و به اقتصاد خانواده کمک می‌کند. 
معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به آغاز توزیع پوشک‌های بهینه عنوان کرد: توزیع این پوشک‌ها به شکل آزمایشی و به همراه بسته‌های لبخند مادری در برخی استان‌های کشور آغاز شده است و گروه تحقیق و توسعه محصول ضمن تماس با خانواده‌های مصرف‌کننده و نظرسنجی، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای ایشان را جمع‌آوری نموده و این بازخوردها در ادامه مسیر تولید مورد توجه قرار می‌گیرند و منجر به بهبود کیفیت پوشک تولید شده خواهند شد. 

اشراقی در پایان یادآور شد: بسته‌های «لبخند مادری» از سوی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در راستای حمایت از فرزندآوری، جوانی جمعیت و خانواده، به بانوان دارای فرزند چندقلو، زوج‌های دانشگاهی و مادرانی که جزو جامعه هدف بنیاد هستند، اهدا می‌شود.

گفتنی است، مردم و خیرین برای مشارکت در تامین بسته‌های لبخند مادری و پوشک‌های بهینه می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۴۲*۷۸۰* در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

پایان پیام/

source