در ماه‌های اخیر، هوش مصنوعی به بخش‌های مختلفی از زندگی بشر وارد شده است و این روند ادامه دارد. حالا گزارشی جدید مدعی شده است که سامسونگ می‌خواهد سری گلکسی S24 هوشمندترین گوشی‌های جهان از نظر هوش مصنوعی باشد و از رقبای خود پیشی بگیرند.

اگر این شایعه صحت داشته باشد، سامسونگ هدف بسیار بلندپروازانه‌ای را دنبال می‌کند و البته هنوز به‌طور دقیق نمی‌دانیم چگونه می‌خواهد به این هدف دست یابد. به‌نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد از ویژگی‌های مشابه با ChatGPT و گوگل بارد در سری گلکسی S24 استفاده کند؛ قابلیت‌هایی مانند خلق محتوا تنها با وارد‌کردن چند کلمه.

علاوه بر ویژگی‌های مشترک با ابزارهای موجود در بازار، سامسونگ روی ابزارهای انحصاری خودش هم کار می‌کند. برای مثال، کره‌ای‌ها در زمان معرفی تراشه اگزینوس 2400 به هوش مصنوعی مولد تصویرساز اشاره کردند. سامسونگ همچنین می‌تواند قابلیت‌های تبدیل گفتار به متن و عملکرد بیکسبی را بهبود دهد.

هوش مصنوعی در سری گلکسی S24

گلکسی S24 هوش مصنوعی

از آنجایی که سامسونگ هنوز دستیار هوشمند بیکسبی را دارد، درصورتی‌که بخواهد روی هوش مصنوعی تمرکز کند، احتمالاً بیکسبی هوشمندتر خواهد شد و کاربران بیش از پیش از آن استفاده خواهند کرد.

درحال‌حاضر فقط گوگل روی هوش مصنوعی برای گوشی‌های هوشمند تمرکز کرده است؛ برای مثال، در زمان معرفی سری پیکسل 8، به ویژگی‌های بی‌شماری اشاره کرد. بااین‌حال، با توجه به شایعه امروز، سامسونگ می‌خواهد از این شرکت پیشی بگیرد.

با توجه به اینکه سری گلکسی S24 به تراشه اگزینوس یا اسنپدراگون قدرتمندتر از تنسور G3 مورد استفاده در سری پیکسل 8 مجهز می‌شود، این محصولات باید درزمینه اجرای وظایف مبتنی بر هوش مصنوعی هم عملکرد سریع‌تری داشته باشند.

درنهایت طبق شایعات، انتظار می‌رود سری گلکسی S24 در ژانویه سال آینده میلادی به‌صورت رسمی معرفی شود، البته هنوز اطلاعی از تاریخ دقیق معرفی این محصولات نداریم.

source

توسط