بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از هانگژو، روز سوم  بازی‌های پاراآسیایی 2022 هانگژو امروز (چهارشنبه) درحالی آغاز شد که ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

نتایج لحظه به لحظه ورزشکاران کشورمان به شرح زیر است:

پارادوچرخه‌سواری:

مهدی محمدی و بهروز فرزاد دو نماینده پارادوچرخه‌سواری کشورمان در این دوره از بازی ها در ماده 4000 متر تعقیبی انفرادی کلاس c4  رقابت کردند که به مقام هفتم و هشتم رسیدند. در این ماده دوچرخه سواران کشورهای چین، اندونزی و ازبکستان عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

`پاراتیراندازی:

مسابقات تفنگ بادی 10 متر ایستاده بعدازظهر امروز برگزار شد و معصومه خدابخشی نماینده کشورمان در این ماده در جایگاه نهم قرار گرفت. تیراندازانی از کشور کره جنوبی مدال های طلا و‌ نقره این ماده را بدست آوردند و تیراندازی از تایلند سوم شد.

فوتبال نابینایان:

تیم ملی فوتبال نابینایان ایران در سومین بازی خود در جریان بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به مصاف هند رفت و این تیم را با نتیجه سه بر صفر شکست داد.  چین با 9 امتیاز در صدر است ‌و تیم ملی ایران با 7 امتیاز در رده دوم قرار دارد. تیم ملی فوتبال نابینایان با تیم‌های هند، چین، تایلند، مالزی و ژاپن در یک گروه با هم رقابت می‌کنند و در پایان دو تیم اول و دوم به دیدار فینال می‌روند.

پاراشنا:

**روز سوم پاراشنا در ورزشگاه المپیک هانگژو استارت خورد و دو شناگر کشورمان در ماده 100 متر آزاد کلاس S10  با برتری در مرحله مقدماتی به فینال صعود کردند. شاهین ایزدیار در گروه خود با زمان یک دقیقه و یک ثانیه و 24 صدم ثانیه اول شد. سینا ضیغمی‌نژاد نیز در گروه دوم با زمان یک دقیقه و 66 هزارم ثانیه در جایگاه اول ایستاد. مسابقه فینال این دسته عصر امروز به وقت ایران پیگیری خواهد شد.

** رقابت‌های روز سوم پاراشنا در ورزشگاه المپیک هانگژو استارت خورد و دو شناگر کشورمان در ماده 50 متر آزاد کلاس S9 به آب زدند. ابوالفضل ظریف در گروه خود با زمان 26 ثانیه و 62 هزارم ثانیه اول شد. ابوالفضل نگارستانی هم در گروهی دیگر با زمان 29 ثانیه و 84 هزارم ثانیه در جایگاه چهارم ایستاد. در مجموع 3 گروه، ظریف شناگر 16 ساله کشورمان با بهترین زمان با اقتدار اول شد و راهی فینال شد. نگارستانی با اختلافی اندک از رسیدن به فینال ماده 50 متر آزاد باز ماند.

پارا تنیس روی میز:

حسن جانفشان، ملی‌پوش پاراتنیس روی میز ایران در کلاس 2 که به دیدار نیمه نهایی بخش انفرادی راه یافته بود، امروز مقابل حریفی از کره جنوبی قرار گرفت و این بازی را با  نتیجه سه بر صفر واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

والیبال نشسته:

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در مقابل چین، قهرمان دور قبل این بازی‌ها نتیجه را 3بر صفر واگذار کرد. ایران دو دیدار قبل خود مقابل کره جنوبی و مغولستان را با پیروزی پشت سر گذاشته بود. دختران ملی پوش والیبال نشسته کشورمان در این دیدار، ست اول را در دیداری جذاب و نفس گیر 25 بر 20 واگذار کردند. ست دوم در حالیکه رقابت تا امتیاز 10 نزدیک بود ولی در نهایت با نتیجه 25 بر 13 به سود قهرمان دور قبل بازی‌ها به اتمام رسید. ست سوم نیز با نتیجه 25 بر 10 به نفع چین به اتمام رسید.

پاراجودو:

 ** علی نوایی در وزن 90+ کیلوگرم کلاس J1، در دور اول با «جونگ مین پارک» مبارزه کرد و مقابل این حریف اهل کره جنوبی به برتری رسید و گام به مرحله بعد گذاشت. علی نوایی در وزن 90+ کیلوگرم کلاس J1، در دومین مبارزه خود در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «شی جی لونگ» از چین رفت و مقابل نماینده کشور میزبان ایپون شد. علی نوایی ملی‌پوش در جدول شانس مجدد به مصاف «جایدو گوراین » از هند رفت و موفق شد این حریف را ایپون کند و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در دیدار رده‌بندی مقابل «عزیزبک نورمومینوف» از ازبکستان قرار گرفت و این حریف را ایپون کرد تا صاحب مدال برنز شود.

**در روز سوم و پایانی مسابقات پاراجودو در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، وحید نوری در وزن 90+ کلاس J2 به روی تاتامی رفت. حریف او در این مرحله «گوانگ گئون چوی» بود ، اما او بر روی تاتامی حاضر نداشت تا ملی‌پوش کشورمان بدون آنکه مبارزه کرده باشد، به مرحله نیمه نهایی صعود کند. در مرحله نیمه نهایی مسابقات پاراجودو و در وزن 90+ کلاس J2، وحید نوری قهرمان پارالمپیک توکیو به مصاف «یرلان کانکیف» از قزاقستان رفت و با علمکردی مقتدرانه، این حریف را ایپون کرد و راهی فینال شد.

پارا تکواندو:

** لیلا میرزایی ملی‌پوش پاراتکواندو در مرحله یک نیمه نهایی وزن مثبت 65 کیلوگرم مقابل پان لینهو از چین به روی شیاپ چانگ رفت. او توانست با نتیجه 30 بر صفر حریف خود را شکست دهد و به مرحله فینال راه یابد.

** حامد حق‌شناس نماینده وزن مثبت 80 کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو مقابل حریفی از بحرین قرار گرفت و 25 بر 3 پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. حامد حق‌شناس  در مرحله نیمه نهایی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو مقابل حریف قزاقستانی قرار گرفت و با نتیجه 31 بر صفر پیروز شد و به فینال رسید.

** علیرضا بخت ملی‌پوش پاراتکواندو در مرحله یک چهارم نهایی وزن منفی 80 مقابل لی وی هو از چین به روی شیاپ چانگ رفت. او توانست با نتیجه 10 بر یک حریف خود را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه یابد.  وی در مرحله نیمه نهایی مقابل حریفی از ازبکستان به روی شیاپ چانگ رفت. او توانست با نتیجه 13 بر 5 حریف خود را شکست دهد و به مرحله فینال راه یابد.

پارا دوومیدانی:

** میلاد رمضانی در فینال کلاس T20 به رقابت با حریفان خود پرداخت و در شرایطی که بخش زیادی از مسابقه را پیش بود، در مترهای آخر توانش را از دست داد و با زمان 50.43 در رده سوم ایستاد و برنزی شد.

** در ماده 200 متر زنان هاجر صفرزاده به رقابت با حریفان خود پرداخت. صفرزاده در پایان مرحله مقدماتی به عنوان نفر اول از مرحله مقدماتی صعود کرد و ضمن شکستن رکورد این رشته باید برای کسب مدال با حریفانش رقابت کند.

** در این ماده سیدعلی اصغر جوانمردی در رقابت با حریفانش در وزنه در کلاس F35  موفق شد بهترین پرتاب خود را به طول 16 متر و 17 سانتیمتر پرتاب کرد و به مدال طلای این ماده دست پیدا کرد. در این ماده پرتابگران از چین و ازبکستان دوم و سوم شدند.

** در ادامه رقابت‌های پارادوومیدانی چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی که از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو چین آغاز شده است، مسابقات پرتاب نیزه کلاس F37 برگزار شد. در پایان این رقابت هرمز صیدی بعد از ورزشکاری از هند با رکورد 47.48 به عنوان دوم رسید و مدال نقره این رشته در بازی‌های پاراآسیایی را از آن خود کرد.

** در ادامه رقابت‌های پارادوومیدانی چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی که از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو چین آغاز شده است، سه ملی پوش کشورمان در پرتاب وزنه به رقابت پرداختند. در پایان این رقابت رشید مسجدی عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کرد. مسجدی روز گذشته یک مدال برنز برای ایران به ارمغان آورده بود. علیرضا مختاری دیگر ملی پوش ایران در پرتاب وزنه به عنوان دوم و مدال نقره رسید. مختاری پیش از این یک مدال طلا برای کاروان ورزش ایران به ارمغان آورده بود. در این بخش اسدالله عظیمی به عنوان چهارمی دست پیدا کرد و نتوانست به مدال برسد.

** رقابت فینال ماده 200 متر مردان در کلاس T35 برگزار شد و علیرضا زارع به مدال طلا دست پیدا کرد. زارع در این رقابت با ثبت زمان 25.51 زودتر از دیگر رقبا از خط پایان عبور کرد و مدال طلای این رشته در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی را به گردن آویخت. ورزشکارانی از عراق و هند دوم و سوم شدند.

**رقابت‌های پارادوومیدانی چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی از صبح امروز چهارشنبه در ورزشگاه مرکزی شهر هانگژو آغاز شد که در فینال مسابقات پرش طول کلاس T13 مهدی مرادی به رقابت به حریفانش پرداخت. در پایان این رقابت مرادی با ثبت رکورد 6.22 عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از بازی‌ها را از آن خود کرد. ورزشکار ازبکستانی با 6.88 به مقام قهرمانی و مدال طلا دست پیدا کرد.

** در فینال مسابقات پرتاب وزنه F32  پرستو حبیبی به رقابت با حریفانش پرداخت. در پایان مرحله فینال این مسابقات پرتابی به طول 5.49 به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره دست پیدا کرد. در این بخش ورزشکار اماراتی با 5.94 عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کرد.

** در فینال مسابقه پرتاب وزنه بانوان کلاس F64 ، لیلا کبگ‌زن و سعیده عبداللهی دو نماینده ایران به رقابت با حریفان پرداختند. در این رقابت کبگ‌زن با رکورد 10.00 متر در رده سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد. همچنین عبداللهی با 9.71 متر در رده چهارم ایستاد و از دستیابی به مدال باز ماند.

گلبال:

** تیم ملی گلبال بانوان ایران صبح امروز در سومین بازی خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر تایلند با نتیجه 6-2 مغلوب شد. تیم کشورمان فردا در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف ژاپن می رود.

** تیم ملی گلبال مردان ایران عصر امروز در سومین دیدار خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر قطر قاطعانه با نتیجه 11 بر یک به پیروزی رسید و به عنوان تیم دوم این گروه راهی نیمه نهایی شود. ایران برای رسیدن به فینال باید از سد چین میزبان بگذرد. ژاپن نیز به مصاف کره‌ جنوبی خواهد رفت.

پاراوزنه‌برداری:

** نادر مرادی در دسته 72 -کیلوگرم ابتدا وزنه 203 کیلوگرم را بالای سر برد اما در دو تلاش دیگر برای مهار وزنه های 208 و 209 کیلوگرمی ناکام ماند. پدیده مالزیایی، بونائو آناک گاستین، با مهار وزنه 230 کیلوگرمی به مدال طلا در این دسته رسید. “پنگ هو” از چین با 208 کیلوگرم به مدال نقره رسید و “بهزاد جمیلوف” از ازبکستان با 204 کیلوگرم سوم شد.

** مهدیه محمدیان در دسته 55 -کیلوگرم با مهار وزنه 105 کیلوگرمی به مدال برنز رسید. این نخستین مدال تاریخ پاراوزنه برداری بانوان در بازی های پارا آسیایی است.
در این دسته “جینپینگ ژیائو” از چین با مهار وزنه 127 کیلوگرمی به مدال طلا رسید.  مسلمه نورالدینووا از ازبکستان با مهار وزنه 107 کیلوگرمی نقره گرفت.

پارا تیراندازی با کمان:

** تیم دوبل ریکرو مردان با ترکیب محمدرضا عرب عامری و غلامرضا رحیمی در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد. تیم ایران در دیدار نهایی با نتیجه 5  بر 3  مقابل تیم چین به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

** تیم دوبل ریکرو بانوان با ترکیب زهرا نعمتی و سمیه رحیمی در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف تیم اندونزی رفت و با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید و فینالیست شد. تیم ایران در دیدار پایانی به مصاف تیم چین رفت و با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

**  تیم دوبل کامپوند بانوان با ترکیب مریم یاورپور و فرزانه عسگری در نیمه‌نهایی به مصاف تیم چین رفت و با نتیجه 151 بر 149 شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند. تیم ایران برای کسب مدال برنز به مصاف تیم کره‌جنوبی رفت و با نتیجه 151 بر 138 به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

بسکتبال با ویلچر:

** تیم ملی بسکتبال باویلچر بانوان کشورمان در پنجمین مسابقه‌ خود در بازی های پاراآسیایی هانگژو برابر چین قرار گرفت و با نتیجه 75 بر 27 نتیجه را به حریف قدرتمند خود که از امتیاز میزبانی و حمایت پرشور تماشاگرانش بهره می برد، واگذار کرد. تیم ملی ایران با توجه به نتایج کسب شده فردا برای کسب عنوان سومی و مدال برنز به مصاف تایلند خواهد رفت.

**تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ایران امروز از ساعت 11و 30 دقیقه به وقت چین در چهارمین دیدار خود در مرحله گروهی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، به مصاف تایلند رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه 74 بر  63 شکست دهد و ضمن کسب چهارمین پیروزی  پیاپی، صعود مقتدرانه خود را به مرحله نیمه نهایی رقم بزند.

ادامه دارد…

source

توسط varzeshikhabari