استقلال و یک آمار فوق‌العاده‌ مقابل ذوب‌آهن/ سبزهای اصفهان در حسرت ۹۲۹ روزه

در آستانه برگزاری دهمین دیدار تیم استقلال در چهارچوب هفته یازدهم مسابقات لیگ برتر این تیم باید روز شنبه هفته آینده در اصفهان به مصاف ذوب آهن برود.

این دو تیم در دو سال گذشته ۵ بار در چهارچوب مسابقات جام حذفی و لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن تنها پیروزی تیم استقلال بوده و بس.

دیدار جام حذفی این دو تیم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با پیروزی ۲ بر ۱ تیم استقلال در شرایطی به پایان رسید که فرشید اسماعیلی (۵۵ و ۶۶) دو بار دروازه حریف را باز کرد و استقلال به مرحله بالاتر راه یافت.

مسابقه رفت و برگشت لیگ برتر بیست و یکم که استقلال در همان فصل با فرهاد مجیدی قهرمان شد نیز با نتایج ۲ بر صفر و یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید که در دیدار رفت و برگشت کوین یامگا هر سه گل تیم استقلال را به ثمر رسانده بود.

دیدار رفت فصل گذشته این دو تیم نیز با سرمربیگری ساپینتو به پیروزی یک بر صفر استقلال در اصفهان انجامید که محمد قریشی گل به خودی زد. دیدار برگشت نیز باز هم با نتیجه دو بر صفر و با گل‌های مهدی قایدی و کوین یامگا از روی نقطه پنالتی به پایان رسید.

ناگفته نماند؛ آخرین پیروزی تیم ذوب آهن مقابل استقلال در تاریخ یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ یعنی دقیقاً دو سال و شش ماه و ۱۴ روز پیش از این یا به عبارتی ۹۲۹ روز پیش بود.

این دیدار در چهارچوب هفته بیست و دوم لیگ برتر بیستم و با نتیجه دو بر صفر به سود شاگردان مجتبی حسینی به پایان رسید. در آن دیدار محمدزاده و جهانی در دقایق ۷ و ۶۰ برای ذوب آهن گلزنی کردند. هدایت استقلال در آن دیدار بر عهده فرهاد مجیدی بود که از هفته هفدهم لیگ برتر بیستم جایگزین محمود فکری شد.

بدون شک شاگردان محمد ربیعی برای پایان دادن به نوار پیروزی‌های استقلال طی ۵ دیدار اخیر انگیزه‌های زیادی برای میزبانی از تیم صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ برتر را دارند.

source