به واسطه تکرار اشتباهات، مردم اراک خوشحال نیستند/ رجاییان: داور به دستور تاج محروم شد


کد خبر : 1983168 |
07 آذر 1402 ساعت 17:19 |
8.3K بازدید |

5
دیدگاه

به واسطه تکرار اشتباهات، مردم اراک خوشحال نیستند


مدیرعامل آلومینیوم می‌گوید با توجه به رقم دستمزد داوران، محرومیت آنها تاثیری روی عملکردشان نخواهد داشت.

رجاییان: داور به دستور تاج محروم شد

به گزارش “ورزش سه”،‌ در تقابل آلومینیوم و پیکان در هفته یازدهم لیگ برتر و در شرایطی که بازی با یک گل به سود میهمان دنبال می‌شد و مهدی لیموچی نیز از زمین اخراج شده بود، میزبان موفق شد گل تساوی را وارد دروازه حریف کند، اما این گل توسط کمک داور آفساید اعلام شد تا بازی دقایقی طولانی متوقف شود.

محمد رجاییان، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک، شب گذشته در گفت‌وگو با فوتبال برتر درباره اتفاقات این مسابقه گفت: ما به این نتیجه رسیدیم که از داوران شکایت کنیم یا نکنیم، فرقی نمی‌کند و اتفاقی رخ نمی‌دهد. اتفاقی که رخ داد، یک فاجعه بود و علی‌رغم اینکه ناظر بازی از ناظر داوری سوال کرد و به همراه دو داور دیگر با کمک داوری که این صحنه را آفساید گرفته بود، صحبت کردند و گفتند موضوع این است، کمک داور از خر شیطان پایین نمی‌آمد و می‌گفت آقای تبریزی روی این صحنه تاثیرگذار بوده است. موضوع این است که آقای پیام حیدری هم می‌توانست این تصمیم را تغییر بدهد اما آن فرد به قدری مسلط و باصلابت صحبت می‌کرد که آقای حیدری ترسید که نکند حرف او درست باشد.

او ادامه داد: ما در ۷ مسابقه متضرر شدیم و اگر در هر کدام از این مسابقات، یک امتیاز به ما اضافه کنند، ما هم به جمع تیم‌های بالانشین می‌آییم. روی صحبت من با آقای عنایتی و باشگاه پیکان است که پیش‌دستی کردند و بیانیه دادند. من مانده‌ام. ما در بازی با تراکتور در اراک، چهار بر صفر شکست خوردیم؛ مگر کوچک‌ترین اعتراضی کردیم؟ اگر کوچک‌ترین اعتراضی از سوی ما یا تماشاگران به داور شده است، یک نفر بیاید بگوید.

رجاییان درباره وقفه‌ای که در بازی ایجاد شد، توضیح داد: در این بازی هوادار ما می‌گفت که تیم را بیرون بکشید. اگر من و آقای مجیدی و سایر مربیان نرفته بودیم، تماشاگران می‌گفتند نمی‌خواهیم بازی کنیم. آنها فوتبال را بهتر از ما می‌فهمند و می‌گویند لابد یک داستانی پشتش هست. هدف سهامداران ما این است که در اراک خوشحالی ایجاد کنند اما الان مردم ما خوشحال نیستند. اگر یک هفته اشتباه به ضرر یکی باشد و یک هفته به نفع یکی، می‌شود تحمل کرد، اما اینکه یک‌باره هفت هفته اشتباهات داوری به ضرر ما باشد، اذیت‌کننده است.

1958026

او تاکید کرد: وقفه بازی، ۱۰-۱۲ دقیقه زمان برد و آن هم به خاطر این بود که جو ملتهبی از طرف تماشاگران در تیم ایجاد شده بود که من به آنها هم حق می‌دهم. از این طرف هم ناظر بازی دنبال این بود که واقعیت را به آقای حیدری برساند، اما متاسفانه نشد.

مدیرعامل آلومینیوم در واکنش به اینکه دخالت در تصمیمات غیرقانونی است، گفت: دوستان دل‌شان برای مظلومیت ما سوخت و زمانی که متوجه شدند این یک اشتباه قطعی و صددرصدی است، خواستند مشکل را حل کنند اما کمک دوم گردن نگرفت. باید به این نکته هم اشاره کنم که در بازی استقلال خوزستان و سپاهان در خطایی که روی هادی محمدی ایجاد شد، داور کارت زرد داد اما صحنه لیموچی را هم ببینید. اکثر آقایان گفتند ضربه به جای حساس خورده است اما ضربه بسیار آرام است.

او با تاکید بر اینکه دلیل توقف بازی خروج آلومینیوم از زمین نبود، گفت: آنقدر این اتفاق واضح بود که همه دنبال این بودند که داور نظرش را برگرداند. ما اصلا بیرون نیامدیم و دنبال مذاکره بودیم. اینطور نبود که یک گوشه بنشینیم و بگوییم نمی‌آییم. آقای حسینی و کادرفنی ما، بی‌حاشیه و زحمتکش هستند اما این اتفاقات، آنها را هم اذیت می‌کنند. این زحمات شبانه‌روزی کادرفنی، سیستم مدیریتی و کسانی که پول تزریق می‌کنند، در نهایت با چند اشتباه داوری زیر سوال می‌رود. خوشبختانه مردم اراک به این نتیجه رسیده‌اند که تیم آقای حسینی با این سرمایه‌گذاری و توانایی، خوب نتیجه گرفته است. ما ۴-۰ که به تراکتور باختیم، تماشاگران آقای حسینی را تشویق می‌کردند.

رجاییان درباره شرایط مرتضی تبریزی توضیح داد: در یکی دو روز آینده مشخص می‌شود.‌ با توجه به اینکه مرتضی یک بازیکن آماده بوده و تمرینات منظمی داشته، امیدوارم اتفاق بدی رخ نداده باشد.

او در پایان صحبت‌های خود با اشاره به شرایط داوران اظهار داشت: ما هم به لحاظ امکانات و هم به لحاظ سخت‌افزار و هم به لحاظ دستمزد به داورهایمان بی‌توجه هستیم. شما به فرض یک داور یا کمک داور را محروم کنید؛ او می‌خواسته هر چهار هفته سوت بزند و فرض کنیم تا آخر فصل می‌خواسته ۳۰ میلیون از فدراسیون فوتبال بگیرد. حالا محروم‌ بشود یا نشود چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ هیچ اتفاقی. اگر واقعا دوست داریم ارتقایی ببینیم، باید این موضوعات را ببینیم تا اگر محروم می‌کنیم بدانند که اتفاق بدی برایشان رخ نمی‌دهد. بعد از بازی، آقای تاج با من تماس گرفت و به دستور ایشان داور محروم شد، اما به نظرم این اتفاق هم باید رخ بدهد.

source