کد خبر : 1985020 |
15 آذر 1402 ساعت 14:31 |
51.1K بازدید |

26
دیدگاه

به ادعای روزنامه الوطن


روزنامه الوطن مدعی شد که جانشین کارلوس کی‌روش برای هدایت تیم ملی قطر نیز انتخاب شده است.

جانشین کی‌روش در تیم ملی قطر انتخاب شد

به گزارش “ورزش سه”، از روز گذشته رسانه‌های مختلف اخباری مبنی بر اخراج کارلوس کی روش از سرمربیگری تیم ملی قطر منتشر کردند اما حالا الوطن در گزارشی فاش کرده این تمایل به قطع همکاری از سوی کارلوس کی روش است. در ادامه این گزارش روزنامه مشهور قطر را می‌خوانیم:

کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی قطر برای گذراندن تعطیلات کوتاه مدت به کشورش سفر کرد تا بعدا برای تکمیل مراحل آماده سازی این تیم جهت حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 که از 12 ژانویه تا 10 فوریه سال آینده در دوحه برگزار خواهد شد، از کشورش بازگردد. اما به نظر می‌رسد کی روش برای همیشه رفته و ماه عسل به پایان رسیده است و مربیگری عنابی‌ها را رها خواهد کرد.

منابع ویژه الوطن فاش کردند که کمتر از 10 ماه از زمان به عهده گرفتن هدایت قطر توسط این مربی در بهمن ماه سال گذشته، تمایل شدیدی برای عدم حضور این سرمربی در راس کادر فنی عنابی‌ها وجود دارد.

همین منابع اعلام کردند که جانشین کی روش قطعی شده و او مارکز لوپز اسپانیایی سرمربی الوکره است تا در جام ملت‌های آسیا پیش رو، هدایت این تیم را بر عهده بگیرد، البته به شرطی که کی روش در ساعات آینده از این تصمیم مطلع شود و سپس خبر جدایی و جایگزینی وی اعلام خواهد شد.

1963135

فکر کردن به لوپز برای جانشینی کی‌روش دلایل اساسی بسیاری داشت که شاید برجسته‌ترین آن‌ها شناخت کامل او از بازیکنان قطری و تفکر او باشد، به‌ویژه اینکه او مربی سابق آکادمی اسپایر بود و همچنین بیش از 3 سال حضورش در الوکره، باعث شد او با تمام جزئیات فوتبال قطر و همه باشگاه‌ها آشنا شود و در انتخاب بهترین بازیکنان مشکلی نداشته باشد تا در مرحله بعد به این نیمکت تکیه کند.

ممکن است عده ای تعجب کنند که با وجود دو پیروزی اخیر العنابی و شروع خوب آن در رقابت‌های مقدماتی مشترک آسیایی برای جام جهانی 2026 و جام ملت‌های آسیا 2027 چگونه چنین تصمیمی گرفته شد اما واقعیت برای کسانی که به خوبی باطن فوتبال قطر را می‌شناسند مسلم است که اینها پیروزی‌های فریبنده‌ای است و اصلاً معیاری در برابر تیم‌های رده بالا نیست. این تیم وقتی با تیم قدرتمندی مثل ایران روبرو شد، در تورنمنت بین المللی اردن با 4 گل شکست خورد و قبل از آن هم هیچ گلی به تیم پیشرفته عراق، نزده بود، حتی اگر در ضربات پنالتی پیروز شود.

از آنجا که چالش در جام ملت‌های آسیا بزرگ خواهد بود، تصمیم‌های جسورانه ممکن است آغاز اصلاحات و بازگشت به مسیر درست باشد. در پایان، چند ساعت آینده همه چیز را آشکار خواهد کرد.

source

توسط varzeshikhabari