دربی‌بازهای پرسپولیس چه کسانی هستند؟/ یک سوپراستار به‌علاوه ۶ ستاره گلزن!

بعد از کسب چند نتیجه بد در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و حذف از رقابت‌های آسیایی با شکست خانگی مقابل الدحیل، حالا پرسپولیس تمام تمرکز خود را روی بازی‌های لیگ برتر گذاشته و بعد از بردن هوادار ، حالا شاگردان یحیی گل محمدی آماده جدال حساس با استقلال می‌شوند. بازی که با توجه به جایگاه دو تیم در جدول از اهمییت فوق العاده‌ای برخوردار است و پیروزی هر کدام از تیم‌ها می‌تواند کمک کند تا آن تیم گام بلندی به سمت قهرمانی بردارد.

یکی از نکات مثبت در ترکیب فعلی پرسپولیس این است که بازیکنان این تیم در دربی بسیار باتجربه هستند. پرسپولیس در بسیاری از پست‌ها دچار کمبود بازیکن است ولی تجربه ستاره‌های کلیدی این تیم می‌تواند برگ برنده یحیی گل محمدی باشد. نکته جالب اینجاست که از ترکیب فعلی پرسپولیس ۶ بازیکن سابقه گلزنی در دربی را دارند و این لحظه خاص را در زندگی فوتبالی خود تجربه کردند.

در کنار این ۶ بازیکن، پرسپولیس سوپر استاری به نام بیرانوند را دارد که همیشه در دربی‌ها خوب بوده و حتی سابقه گرفتن پنالتی را هم در این بازی مهم دارد. بیرانوند فصل قبل هم در جریان برتری تیمش در دو دربی نقش کلیدی داشت و خیلی به پرسپولیس کمک کرد. بیرانوند همیشه در بازی‌های بزرگ خوب بوده و شاید تنها ستاره پرسپولیس بوده که در هفته‌های اخیر افت نکرده است. در کنار بیرانوند که برگ برنده پرسپولیس در این بازی خواهد بود، نفراتی مثل، گیورگی گولسیانی، علی نعمتی، سروش رفیعی، امید عالیشاه، مهدی ترابی و وحید امیری سابقه گلزنی به استقلال را دارند و گل‌های مهمی در دربی به ثمر رساندند.

از این بین به احتمال زیاد امیری نمی‌تواند به علت مصدومیت بازی کند و عالیشاه هم با وجود رسیدن به دربی، احتمالا کار را از روی نیمکت شروع خواهد کرد. رفیعی در لیگ شانزدهم، عالیشاه در لیگ چهاردهم و فینال جام حذفی فصل قبل، نعمتی در لیگ بیست و یکم، امیری در لیگ بیستم، گولسیانی در بازی رفت فصل قبل و ترابی هم در فینال جام حذفی سال گذشته موفق به گلزنی در دربی شدند.

source