حسن روشن در حاشیه مراسم ختم برادر جواد خیابانی درمورد صحبت‌های امیر قلعه‌نویی و عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا۲۰۲۳ اظهار کرد: ما چندین سال است که بعد از ناکامی همین وضع را بعد از بازی‌ها داریم. البته بچه‌های تیم ملی زحمت خودشان را کشیدند ولی فوتبال فقط زحمت نیست.

روشن ادامه داد: بچه‌های تیم ملی از لحاظ مالی و فوتبالی اشباع شده بودند و خیلی هم سعی کردند که کاری که بکنند را انجام بدهند ولی خب نمی‌شد. به نظر من این هم خودش یک راه پیروزی است چرا که با این وضع فوتبالمان اگر قهرمان می‌شدیم ۱۰، ۲۰ سال عقب می‌افتادیم.

پیشکسوت استقلال درخصوص درگیری نکونام و خطیر توضیح داد: اینها که الان اختلاف پیدا نکردند و از روزی که تیم تشکیل شد اختلاف داشتند.

روشن افزود: یک دفعه هم ما با اجازه وزیر با آقای جباری ایمان عالمی شاهرخ بیانی نکونام و خطیر و جلسه‌ای گذاشتیم و حرف خطیر و نکونام را گوش کردیم. اختلاف بین آنها نبود کمیته فنی بود. یکی می‌گفت من بازیکن می‌دهم او نمی‌گیرد و آن یکی می‌گفت من بازیکن می‌دهم او امضا نمی‌کند.  

کمیته فنی اگر تشکیل شود و بازیکن بگیرند این کمیته می‌گوید آقا جواد شما باید این کار را بکنی و آقای خطیر شما هم باید آن کار را انجم بدهید.

من به آن شکلی که گریه و زاری می‌کنند برای اینکه این تیم بازیکن ندارد اعتقادی ندارم  این تیم زحمت کشیده و به هر شکل قهرمان نیم‌فصل شده  و الان هم استقلال خوب بازی می‌کند و خوشبختانه تیم هم ستاره ندارد.

بچه‌ها همه زحمت می‌کشند و به همین دلیل جواد نکونام و خطیر باید یک مقدار فعلا بخاطر وضعیتی که الان پیش آمده این تیم را حفظ کنند فصل تمام شود بعد از اتمام فصل دوباره دعوا کنند و ببینند کدام زورشان بیشتر است ولی در وضعیت فعلی ۲ نوع مدیریت هست یکی مدیریت در زمین و دیگری مدیریت در باشگاه که موفق نبوده و فقط جنجال داشته است.

روشن در واکنش به عیب‌یابی خطیر و اخراج مدیر رسانه استقلال تصریح کرد: اصلا خطیر اندازه این حرف‌ها نیست که از فلانی خوشش بیاید یا نیاید. من چندین جلسه با او داشتم و به من گفت همه چیز را به تو می‌دهم و فوتبال هم برای تو ولی من گفتم با تو کار نمی‌کنم  اول سامره برود. گفت فامیل بهترین رفیق من است اما حالا خود سامره رفته و باید کنکاش شود که چرا رفته است.

اگر ما قرار است نظر بدهیم می‌گوییم تا اینجای قضیه حق با جواد نکونام است نه به این خاطر که برایش بازیکن نمی‌گیرد. مردم خوب می‌فهمند نکونام با این تیمی که همه می‌گویند بازیکن ندارد اول شده است.

حتی اگر قرار به گرفتن بازیکن باشد و پول هم بدهند چون وارد تیمی که در این جایگاه حضور دارد می‌شود شرایط تیم به هم می‌ریزد. اگر قرار باشد بازیکن به درد بخوری بیاورند باید چراغ خاموش بیاورند با بچه‌ها تمرین کند و ببینند بچه‌ها و با بازیکنان رفیق شوند.  

روشن گفت: ۲۰ سال است که می‌گویم نبود کمیته فنی تیم استقلال را به این روز انداخته است ولی درست می‌شود. با آقای خطیر صحبت کردیم و به ایشان احترام گذاشتیم. ما مخالف این بودیم که هواداران بروند علیه آقای خطیر شعار بدهند. خطیر برای این کار نیست و ایشان هیچ سهمی در قهرمانی نیم‌فصل استقلال ندارند.    

 بیشتر بخوانید: حسن روشن: کمیته فنی استقلال تشکیل شود/ پسرخاله و دخترخاله‌شان را بیاورند چیزی درست نمی‌شود

source

توسط varzeshikhabari