هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، ساز و کار گزینش تیم‌های باشگاهی کشورمان برای شرکت رد فصل آینده رقابت‌های فوتبال آسیا را تعیین کرد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مصطفی زارعی مدیر صدور حرفه‌ای فدراسیون فوتبال درباره مکانیزم انتخاب نمایندگان باشگاه‌های ایران در رقابت‌های باشگاهی آسیا (لیگ نخبگان آسیا و لیگ ACL2) از سال 25-2024 به بعد گفت: در نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، بحث مکانیزم انتخاب نمایندگان باشگاه‌های ایران در رقابت‌های باشگاهی آسیا از سال 25-2024 به بعد تصویب شد.

وی اضافه کرد: این مسابقات با تصمیم هیئت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در سه سطح نخبگان آسیا (24 تیم)، لیگ قهرمانان آسیای 2 (32 تیم) و چلنج لیگ آسیا (20 تیم) است. باشگاه‌های ایران به احتمال فراوان 2+1 سهمیه در لیگ نخبگان و یک سهمیه در سطح دوم یا همان لیگ قهرمانان آسیای 2 خواهد داشت. با توجه به این تغییرات، نیاز است که مکانیزم انتخاب نمایندگان ایران برای مسابقات آتی طبق موارد مطرح شده فوق رعایت شود.

مدیر صدور حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته و با توجه به نظرات کارشناسی، مصوب شد قهرمان لیگ برتر و نایب قهرمان لیگ برتر به‌عنوان سهمیه‌های مستقیم و قهرمان جام حذفی به عنوان سهمیه پلی‌آف، برای شرکت در لیگ نخبگان آسیا معرفی شوند. همچنین تیم سوم لیگ برتر نیز به‌عنوان نماینده باشگاه‌های ایران برای شرکت در سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا معرفی می‌شود.

زارعی در پایان گفت: شرط کسب مجوز باشگاهی برای معرفی باشگاه‌ها الزامی است. در صورت عدم کسب مجوز باشگاهی از سوی یک یا چند باشگاه واجد شرایط (شامل قهرمان جام حذفی) یا اشتراک قهرمان جام حذفی با باشگاه‌های حائز شرایط موارد فوق، سهمیه‌ها بر اساس رتبه به باشگاه‌های واجد شرایط بعدی در جدول مسابقات لیگ برتر تعلق می‌گیرد. بر همین اساس موارد فوق که در هیئت رئیسه مصوب و از سوی دبیرکل فدراسیون، به باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ یک ابلاغ شده است.

 


برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)