کد خبر : 2015996 |
02 اردیبهشت 1403 ساعت 01:29 |
20.9K بازدید |

6
دیدگاه


خیرونا با برتری 4-1 مقابل کادیز، حضورش در یکی از رقابت‌های اروپایی فصل آینده را مسجل کرد.

دستاورد بزرگ شگفتی‌ساز لالیگا: سهمیه اروپایی

به گزارش “ورزش سه”، خیرونا امشب به یکی از اهداف بزرگش دست پیدا کرد. آن‌ها با نتیجه 4-1 کادیز را شکست داد تا حضورشان در  رقابت‌های اروپایی فصل آینده تایید شود.

خیرونا بازی را خیلی خوب آغاز کرد و در دقیقه 9 به گل رسید. اریک گارسیا که در محوطه جریمه خیلی خوب جای گیری کرده بود روی سانتر ساویو موفق شد با ضربه سر گل اول را به ثمر برساند.

این گل جریان بازی را به سود ژیرونا رقم زد تا آن‌ها در نیمه اول به یک گل دیگر دست پیدا کنند. در دقیقه 22 ایوان مارتین روی پاس به جلوی گوتیه‌رز در محوطه جریمه فرصت خوبی به دست آورد و با ضربه زمینی پای چپ دومین گل خیرونا را به ثمر رساند.

2013226

نیمه اول با برتری خیرونا به پایان رسید و تیم میهمان در 45 دقیقه دوم هم تیم برتر میدان بود اما در دقیقه 72 به گل سوم رسید. گوتیه‌رز در این دقیقه هم موفق ارسال پاس به محوطه جریمه شد که آرتم دووبیک آن را کنترل کرد و سپس با ضربه پای بیرون پای چپ دروازه را باز کرد.

بعد از گل کادیز در دقیقه 81 توسط اسکالانته، خیرونا خیلی زود به این گل واکنش نشان داد و با فرار پورتو به سمت محوطه جریمه موفق شد دروازه‌بان را دریبل زد و دروازه خالی را به راحتی باز کرد.

پایان بازی با این نتیجه به خیرونا اجازه داد 68 امتیازی شود و در رده سوم قرار بگیرد. با امتیازات کسب شده و فاصله 6 هفته مانده تا پایان فصل لالیگا، خیرونا در بدبینانه‌ترین حالت ممکن به لیگ کنفرانس اروپا و خوش بینانه‌ترین حالت ممکن به لیگ قهرمانان اروپا صعود خواهد کرد.

2013227

چهار تیم برتر اسپانیا به لیگ قهرمانان، تیم پنجم به لیگ اروپا و تیم ششم هم به لیگ کنفرانس اروپا صعود خواهد کرد. رئال مادرید (78 امتیاز)، بارسلونا (70)، خیرونا (68)، اتلتیکومادرید (61)، اتلتیک بیلبائو (58) و رئال سوسیه‌داد (50) به ترتیب رتبه‌های اول تا ششم لالیگا را در اختیار دارند.

2013228

با توجه به اینکه تیم‌های رئال بتیس (48) و والنسیا (47) در رده‌های هفتم و هشتم جای دارند، فاصله امتیازی شکل گرفته بین این دو تیم با خیرونا -حداقل 20 امتیاز در فاصله 6 هفته و 18 امتیاز- شگفتی ساز این فصل لالیگا حداقل در رده ششم قرار می‌گیرد و می‌تواند به لیگ کنفرانس اروپا راه پیدا کند.

source

توسط varzeshikhabari