برگی از تاریخ/ تلخ ترین روز هواداران تراکتور در فوتبال ایران!


کد خبر : 2021371 |
25 اردیبهشت 1403 ساعت 18:53 |
26.6K بازدید |

206
دیدگاه

برگی از تاریخ


۹ سال از عجیب‌ترین اختتامیه لیگ برتر ایران گذشت.

تلخ ترین روز هواداران تراکتور در فوتبال ایران!

به گزارش ورزش سه، تراکتور لیگ چهاردهم یکی از جذاب‌ترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر بود. تیمی که با ستارگانی نظیر آندو تیموریان، لوسیانو ادینهو، سامان نریمان جهان و ‌‌… یکی پس از دیگری از سد حریفان می‌گذشت و از دیدگاه خیلی از فوتبال دوستان مدعی اول کسب جام قهرمانی در آن فصل بود اما بازی آخر این تیم مقابل نفت تهران و آن حواشی عجیب غریب مانند قطع شدن اینترنت ورزشگاه و اعلام اشتباه نتیجه بازی همزمان سپاهان، شیرین‌ترین روز هواداران تراکتور را تبدیل به تلخ‌ترین کرد تا با وجود گذشت ۹ سال هنوز هم پرشورهای تبریز ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ را از یاد نبرده باشند.

تراکتور تا پیش از هفته آخر با ۵۷ امتیاز صدرنشین بود و برای قهرمانی نیاز به برتری خانگی مقابل نفت تهرانی داشت که هم امتیاز با آن‌ها در رتبه دوم و از شانس قهرمانی بهره‌مند بود.

2021904

پشت سر این دو تیم، سپاهانی قرار داشت که هر پنج بازی آخر خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بود و با ۵۶ امتیاز باید در اصفهان به مصاف سایپا می‌رفت.

سوت آغاز هفته آخر به شکل همزمان زده شد.

شوک زودهنگام نفتی‌ها با گلزنی در دقیقه پنج، 80 هزار هوادار حاضر در ورزشگاه را به سکوتی غیرمنتظره برد.

با این نتیجه، نفت تهران بود که قهرمان لیگ برتر می‌شد. در بازی همزمان نیز سپاهان توسط شریفی به گل رسید تا منتظر لغزش بازی تبریز باشد.

اما لوسیانو ادینیهو در سی و پنجمین دقیقه کار را به تساوی کشاند تا ورزشگاه را منفجر کند.

همزمان و در اصفهان مهدی شریفی دبل کرد تا سپاهان در نیمه نخست کار سایپا را تقریبا یکسره کند.

آخرین دقیقه نیمه نخست بود که آندو تیموریان با پاس استثنایی ادینیهو گلزنی کرد تا تراکتور نیمه نخست را با صدرنشینی به پایان برساند. حالا پرشورها سر از پا نمی‌شناختند و تنها یک نیمه با اولین قهرمانی در لیگ برتر فاصله داشتنند.

با شروع نیمه دوم بازی‌ها، حملات تراکتور هم ادامه یافت تا اینکه فرید بهزادی کریمی با یک حرکت انفرادی زیبا سومین گل را وارد دروازه بیرانوند کرد تا تراکتور در آستانه قهرمانی چهاردهمین دوره لیگ برتر قرار بگیرد.

اما درست بعد از همین گل بود که حواشی بازی با اخراج جنجالی آندو توسط فغانی آغاز شد تا تراکتور ادامه کار را ده نفره دنبال کند.

2021901

اخراجی که استرس را به ساق بازیکنان تراکتور برگرداند تا این نفت تهران باشد که بازی را برای جبران دو گل خورده در دست بگیرد و دو بار در عرض پنج دقیقه دروازه لک را باز کند و دوباره همه چیز به تساوی بکشد.

با وجود این تساوی اما برخلاف نتیجه واقعی دیدار اصفهان که برتری دو بر صفر سپاهان فود، خبر مساوی شدن بازی به استادیوم یادگار امام مخابره شد و از آنجایی که اینترنت ورزشگاه نیز قطع شده بود، هیچ منبع موثقی برای پیدا کردن نتیجه واقعی آن دیدار در دست نبود و جالب آنکه سرمربی تراکتور نیز به تصور اینکه بازی سپاهان مساوی شده است، با تعویض‌های تدافعی تیم ده نفره تراکتور را عقب کشاند تا شاگردانش با همین نتیجه به قهرمانی برسند.

در حالی که در طرف مقابل نفت که چیزی برای از دست دادن نداشت با حملات پی در پی سعی در زدن گل برتری داشتند تا به قهرمانی برسد اما این مهم رخ نداد و سوت پایان توسط فغانی به صدا درآمد و در میان تعجب بینندگان تلویزیونی که از نتیجه صحیح بازی سپاهان خبر داشتند، هواداران و عوامل تیم تراکتور به منظور برپایی جشن قهرمانی راهی زمین شدند تا یکی از عجیب‌ترین لحظات تاریخ فوتبال ایران را شاهد باشیم.

2021902

در حالی که تراکتوری‌ها آماده برپایی سکوی قهرمانی نیز بودند، سرانجام خبر برتری دو بر صفر سپاهان مقابل سایپا به یادگار امام رسید تا بهت و حیرت بر چهره هزاران تراکتوری حاضر در ورزشگاه خیمه بزند.

کیلومترها آن طرف‌تر و در ورزشگاه فولادشهر، سپاهانی‌ها بابت این قهرمانی دراماتیک در پوست خود نمی‌گنجیدند و مهیای برگزاری پنجمین جشن قهرمانی خود در لیگ برتر شدند.

جشن قهرمانی‌ای که از همان سال تاکنون هرگز تکرار نشده تا طلایی پوشان دیار زاینده رود نزدیک به ۹ سال در حسرت قهرمانی لیگ برتر باشند.

2021905

بازنده بزرگ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ اما هزاران عاشق تراکتوری بودند که هنوز هم نمی‌دانند در آن روز چه اتفاقاتی رخ داد تا این تیم موفق به بالای سر بردن جام قهرمانی نشود و با وجود گذشت ۹ سال، هزاران سوال بی جواب در ذهن هواداران این تیم وجود داشته باشد.

جالب آنکه در همان روز هشتادمین دربی پایتخت میان سرخابی.ها برگزار شد و در پایان پرسپولیس با تک گل علیپور از سد استقلال گذشت تا یکی از تشریفاتی‌ترین دربی‌های سال‌های اخیر فوتبال ایران، تبدیل به آخرین حضور امیر قلعه نویی روی نیمکت استقلال شود. در پایان لیگ چهاردهم استقلال در رتبه ششم و پرسپولیس در رتبه هشتم جای گرفتند.

source