بهترین‌های هفته ۲۷ لیگ برتر ایران/ تعقیب و گریز استقلال و پرسپولیس/ نساجی برنده بازی بزرگ؛ آزادی دوباره ستاره شد

هفته بیست و هفتم لیگ بیست و سوم طی دو روز برگزار و رقابت در بالا و پایین جدول کماکان داغ ماند تا در سه هفته پایانی سرنوشت قهرمان و تیم‌های سقوط کننده به لیگ آزادگان مشخص شود.

این هفته با برگزاری ۵ بازی روز شنبه ۲۲ اردیبهشت آغاز شد. شمس آذر در قزوین با یک گل زودهنگام در دقیقه ۵ ملوان را شکست داد تا رفت و برگشت مقابل این تیم دبل کرده باشد. شمس آذر با این برد یک پله در جدول هم بالا آمد.

در حاشیه کویر و در رفسنجان قابل حساس سپاهانی‌ها یک – یک مساوی شد. سپاهان ابتدا با گل زود هنگام کاوه رضایی پیش افتاد و برنده به رختکن رفت اما در نیمه دوم گل مساوی را از کاپیتان فصل قبل خود خورد. با این مساوی حتی روی کاغذ هم شانس قهرمانی سپاهان از بین رفت.

پرسپولیس با دو گل در دستگردی هوادار را برد. عیسی آل کثیر در هر نیمه گل زد تا بار دیگر حسرت نبودنش در دور رفت برای همه زنده شود. پرسپولیس با این برد موقتاً به صدر جدول رفت و هوادار هم که در خطر سقوط نیست.

در تبریز تراکتور با دو گل در همان نیمه اول تیم رده ششمی گل گهر را شکست داد. دو ضربه پنالتی که یکی مستقیم و یکی در ریباند به تور رسید. این بازی تحت الشعاع کارت‌های فراوان نیمه دوم و دعوای شجاع خلیل‌زاده و سامان فلاح قرار گرفت که هر دو اخراج شدند، در مسابقه‌ای که داور هم خود تعویض شد.

آلومینیوم در اراک در نیمه اول یک گل از صنعت نفت خورد اما نیمه دوم خیلی زود جبران کرد تا این تیم انتهای جدولی با یک امتیاز به آبادان برگردد و همچنان امیدوار به معجزه و بقا در لیگ باشد.

سه بازی روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت با تقابل ذوب آهن و پیکان در فولادشهر آغاز شد. ذوب آهن با یه گل استثنایی به سه امتیاز رسید و یک پنالتی را هم از دست داد.

در دو بازی حساس آخر، همزمان آبی و قرمز شهر اهواز به زمین رفتند. در تهران فولاد با یک گل به استقلال باخت تا مدعی اصلی قهرمانی دوباره به صدر جدول برگردد، هفتمین بازی ویسی بدون پیروزی…

و در خود اهواز استقلال خوزستان ۴-۱ مغلوب نساجی شد تا نماینده مازندران با پیروزی در بازی ۶ امتیازی قعر جدول خود را موقتاً از منطقه خطر سقوط بالا بکشد.

تیم هفته: نساجی مازندران

قبل از شروع بازی‌های این هفته همه نگاه‌ها به اهواز بود. جنگ ۶ امتیازی استقلال خوزستان و نساجی که هر دو با ۲۲ امتیاز در منطقه خطر سقوط بودند. اگر به هر فوتبال دوستی می‌گفتی نتیجه این بازی را پیش بینی کن محال بود به برتری سه بر صفر میهمان در نیمه اول رای بدهد! اما نساجی در همان نیمه اول کار میزبان را یکسره و در نیمه دوم هم یک گل زد و اگرچه استقلال خوزستان ۱۰ نفره شد، چیزی از ارزش کار بزرگ این نماینده مازندران کم نکرد.

مربی هفته:  محرم نوید کیا (مس رفسنجان)

این هفته نکونام و ویرا بردند تا رقابت برای قهرمانی داغ بماند. فراز کمالوند هم از اراک امتیاز گرفت. حمید مطهری هم در نیمه اول تکلیف بازی را یکسره کرد و در سومین بازی با تراکتور باز هم گل نخورد. ساکت الهامی هم که بازی ۶ امتیازی را برد اما کار محرم نوید کیا مقابل مورایس با ارزش‌تر بود.

مس در شرایطی که شایعات پیرامون پرونده قدیمی این تیم نقل محافل بود یقه سپاهان مدعی را در پله سوم گرفت. مهمان با یک گل زود هنگام نیمه اول پیروز به رختکن رفت اما در نیمه مربیان اسطوره سپاهان تیم سابق خود را متوقف کرد.

ستاره هفته: محمدرضا آزادی (نساجی)

این هفته دو بازیکن داشتیم که دبل کردند. ال کثیر زننده هر دو گل پرسپولیس به هوادار بود اما کار بزرگ را ستاره نساجی در اهواز کرد. محمدرضا آزادی که بهترین گلزن و ستاره این تیم بود، در نیم فصل می‌خواست به استقلال یا پرسپولیس برود اما باشگاه نساجی رضایت‌نامه او را با مبلغ پیشنهادی صادر نکرد. اتفاقی که باعث شد ساکت الهامی در هفته‌های اخیر بیشتر او را روی نیمکت بنشاند.

آزادی این هفته در اهواز دوباره همان ستاره دور رفت بود که در همان نیمه اول با زدن دو گل نسخه تیم میزبان را پیچید و تکلیف سه امتیاز را در جدال حساس ۶ امتیازی قر جدول مشخص کرد. دو گل در یک نیمه توسط بازیکنی که این هفته‌ها بیشتر به عنوان ذخیره فرصت بازی پیدا می‌کرد.

بهترین‌های هفته ۲۷ لیگ برتر ایران/ تعقیب و گریز استقلال و پرسپولیس/ نساجی برنده بازی بزرگ؛ آزادی دوباره ستاره شد

تیم منتخب هفته ۲۷ (۳-۴-۳):
دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)
دفاع میانی راست: ایمان سلیمی (استقلال)
دفاع میانی چپ: وحید محمدزاده (نساجی)
دفاع میانی مرکزی: فریبرز گرامی (ذوب آهن)
هافبک راست: مهدی ترابی (پرسپولیس)
هافبک چپ: ابولفضل جلالی (استقلال)
هافبک دفاعی: جلال الدین علی محمدی (مس)
هافبک میانی: محمد پاپی (شمس آذر)
وینگر راست: محمدرضا آزادی (نساجی)
وینگر چپ: حسین شنانی (صنعت نفت)
مهاجم نوک: عیسی آل کثیر (پرسپولیس)

source