منافی: پرسپولیس لیاقت قهرمانی را داشت/ همه تیم‌ها از داوری ضرر کردند

کارشناس فوتبال با بیان اینکه پرسپولیس لیاقت قهرمانی داشت، گفت: قهرمانی دست استقلال بود اما این تیم نتوانست برابر نساجی امتیاز گیرد و پرسپولیس هم نهایت استفاده را برد.

تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در پایان فصل بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر بر سکوی نخست فوتبال ایران بایستد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند. سرخ‌پوشان در هفته پایانی با تک گل «گئورگی گولسیانی» موفق شدند، مس رفسنجان را شکست دهند و عنوان قهرمانی را به دست آورند. پرسپولیس با کسب این پیروزی ۶۸ امتیازی شد و رکورد کسب بیشترین تعداد امتیاز در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر را هم شکست.

جواد منافی پیشکسوت پرسپولیس در خصوص قهرمانی این تیم در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس در این فصل فراز و نشیب‌های زیادی داشت و در نیم فصل اول به نظرم شرایط آرمانی را در پرسپولیس شاهد نبودیم. کمبود بازیکن از یک طرف و تنش‌هایی که بین یحیی گل محمدی و مدیریت باشگاه رخ داده بود باعث شد تا روند و عملکرد تیم هم ضعیف باشد.

او ادامه داد: از زمانی که هدایت تیم بر عهده اوسمار سپرده شد، ۴، ۵ بازیکن خوب به تیم اضافه شد و اوسمار از جمله مربیان خارجی بود که پیش از عهده دار شدن هدایت پرسپولیس، در ایران کار کرده بود و شناخت کافی به فوتبال ایران داشت و بازیکنان را رصد می‌کرد. نتایجی که او با پرسپولیس گرفت، قابل قبول بود و با توجه به نتایج خوبی که کسب کرد توانست قهرمانی را برای پرسپولیس به ارمغان بیاورد.

کارشناس فوتبال در رابطه با اعتراض‌های زیادی که به داوران در این فصل را از رقابت‌های لیگ برتر می‌شد، عنوان کرد: تا زمانی که سیستم کمک داور ویدئویی VAR در فوتبال ایران نباشد این اعتراضات وجود دارد و مطمئن باشید فصل آینده هم اگر این سیستم را نیاورند باز هم اعتراض خواهند کرد. همه تیم‌ها در لیگ برتر هم از داوری ضرر کرده‌اند و هم سود برده‌اند و نمی‌شود عنوان کرد که فلان تیم فقط سود برده و فلان تیم فقط ضرر کرده است. باید زودتر سازوکاری برای داوری فوتبال ایران تعیین شود تا کمتر شاهد اعتراض به قضاوت داوران باشیم.

منافی تصریح کرد: قهرمانی در دست استقلال بود و آنها خودشان نتوانستند نساجی را شکست دهند و پرسپولیس هم توانست از این فرصت نهایت استفاده را ببرد و عنوان قهرمانی را به دست آورد. پرسپولیس لیاقت کسب عنوان قهرمانی را داشت و نشان داد تیم برتر لیگ است.

این پیشکسوت پرسپولیس در خصوص تمدید قرارداد با اوسمار گفت: او مربی‌ای است که بازیکنان وی را قبول دارند و کاندیدای اصلی نشست روی نیمکت پرسپولیس برای فصل آینده است. مدیران پرسپولیس باید شرایط را بسنجند و اگر همه چیز مهیا بود قرارداد با او را تمدید کنند.

 


برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)