یکی از موانع اصلی بازگشت ستاره لژیونر به پرسپولیس برطرف شد!

یکی از قوانین عجیبی که در نقل و انتقالات سال قبل وضع شد،این بود که بازیکنان ایرانی لژیونر برای بازگشت به فوتبال ایران و حضور در تیم های لیگ برتری ،سهمیه خارجی محسوب می شدند. مثلا در پرسپولیس شهاب زاهدی و محمد حسین کنعانی زادگان دو سهمیه خارجی این تیم را پر کردند و این موضوع کاملا به ضرر تیم ها بود.این قانون که در هیچ جای دنیا وجود نداشت،باعث اعتراض تیم ها شده بود و کار را به خصوص برای تیم های بزرگ که به دنبال جذب بازیکنان خارجی هستند،سخت می کرد.

با اصلاح قوانین نقل و انتقالاتی این قانون عجیب حذف شد و بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ خارجی می توانند بدون پر کردن سهمیه خارجی تیم ها به لیگ ایران برگردند. یکی از بازیکنانی که خواهان بازگشت به فوتبال ایران است،علی علیپور ستاره سابق پرسپولیسی هاست که چند فصل در لیگ پرتغال بازی کرد و حالا با اتمام قراردادش می خواهد دوباره به پرسپولیس برگردد.

علیپور طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال دیگر سهمیه خارجی محسوب نمی شود و یکی از موانع اصلی در راه بازگشت این بازیکن به پرسپولیس برداشته شد. حالا علیپور برای پرسپولیسی شدن ابتدا باید مشکل سربازی اش را حل کند و اگر در این فصل مشمول قانون سربازی نشود و البته مورد تایید سرمربی آینده پرسپولیس هم قرار بگیرد،می تواند امیدوار باشد تا بار دیگر پیراهن پرسپولیس را برتن کند.

بیشتر بخوانید: باشگاه پرسپولیس خیال هواداران را راحت کرد/ محبوب‌ترین ستاره ماندنی شد

source