خبرساز | آینه اخبار ایران
اولاف شولز، صدراعظم آلمان، خواستار تلاش بین المللی گسترده تر برای منزوی ساختن روسیه و خنثی کردن تلاش های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای تضعیف نظم جهانی شد.
او روز پنجشنبه در یک سخنرانی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: «این تلاشی برای بمباران ما به زمانی است که جنگ ابزار سیاسی رایج بود، زمانی که قاره ما و جهان فاقد نظم پایدار صلح بودند».
درگیری در اوکراین بر اولین گردهمایی حضوری داووس در دو سال گذشته غالب شده است. تورم فزاینده، امنیت انرژی، کمبود مواد غذایی و تغییرات اقلیمی نیز در دستور کار قرار گرفته اند، زیرا رهبران با جهانی ناپایدار دست و پنجه نرم می کنند.
تمام اوقات CET:
شولتز آلمانی گفت که تهاجم روسیه نه تنها موجودیت اوکراین را تهدید می کند، بلکه نظم بین المللی همکاری مبتنی بر قوانین را نیز تضعیف می کند. به همین دلیل است که هدف ما بسیار واضح است: پوتین نباید در جنگ خود پیروز شود. و من متقاعد شده ام: او آن را برنده نخواهد شد.
درخواست شولز در حالی مطرح می‌شود که اتحادیه اروپا در تلاش برای حفظ جبهه متحد در مذاکرات بر سر تحریم‌های بیشتر علیه مسکو است و بسیاری از قدرت‌های نوظهور در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی آمادگی کمی برای انتقاد یا حتی مجازات روسیه در مورد تهاجم روسیه به اوکراین نشان می‌دهند.
پوتین می خواهد به نظم جهانی بازگردد که در آن قوی ترها درست را دیکته کنند. که در آن همه حق آزادی، حاکمیت و تعیین سرنوشت را ندارند.» وی افزود که آلمان صلح دیکته شده توسط کرملین را نخواهد پذیرفت.
استفان بانسل، مدیر اجرایی شرکت مدرنا گفت که معتقد است با توجه به واکنش سریع مقامات بهداشتی در سراسر جهان به افزایش موارد، می‌توان شیوع بیماری آبله میمون را مهار کرد. او در یک مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ گفت که احتمال تبدیل آن به یک بیماری همه گیر دیگر نزدیک به صفر است.
او گفت که این شرکت در حال کار بر روی یک نامزد بالقوه واکسن در آزمایشگاه ها برای هر صورت است. بانسل همچنین گفت که مردم در بسیاری از نقاط جهان نسبت به کووید خیلی از خود راضی هستند و او به ویژه در مورد چین نگران است و افزود که سیاست این کشور پایدار نیست. او گفت: «تنها راه نجات، داشتن یک واکسن با کارایی بالا است.
به گفته تایلر دیکسون، رئیس بانکداری، بازار سرمایه و مشاوره جهانی سیتی گروپ، احتمالاً بازارهای سهام ایالات متحده قبل از رکود امسال بیش از حد ارزش گذاری شده بودند و سیاست پولی سخت تر فدرال رزرو "به نظر می رسد که بیشتر درست باشد تا اشتباه".
دیکسون در مصاحبه‌ای گفت: «اقدامات آنها تأثیر خنک‌کننده‌ای داشته است، که فکر می‌کنیم برای رفع نگرانی‌های اساسی در مورد تورم ضروری است. "نیاز به اصلاح بازار سهام وجود داشت."
آن ریچاردز، مدیر اجرایی Fidelity International گفت که ریسک رکود افزایش یافته و بازارها احتمالاً بی ثبات خواهند ماند.
ریچاردز فیدلیتی در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: "خطر رکود بدون شک افزایش یافته است." اگر پس‌زمینه محیط اقتصادی در جهت نزولی شتاب بگیرد، فکر می‌کنم می‌توانید نوسانات بیشتری را در بازارها مشاهده کنید.»
جاکوب استاشولم، مدیر اجرایی گروه ریوتینتو، گفت که بازار سنگ آهن در حال حاضر به خوبی متعادل است زیرا تقاضای فیزیکی قوی برای ماده فولادسازی با محدودیت‌های کووید-19 چین جبران شده است.
استاشولم به تلویزیون بلومبرگ گفت: «شکی نیست که مبارزه با کووید در چین تأثیر بسیار کوتاه مدتی بر اقتصاد چین داشته است، اما به نظر می رسد چین برای دستیابی به اهداف رشد خود بسیار مصمم است و در حال حاضر سرمایه گذاری های زیرساختی خود را تسریع می بخشد». "در حال حاضر تعادل بسیار خوبی وجود دارد. نه تقاضای زیادی وجود دارد، نه عرضه زیادی وجود دارد.»
آندریا ایلی، رئیس Illycaffe SpA به تلویزیون بلومبرگ گفت: بعید است قیمت قهوه تا سال آینده کاهش یابد.
ایلی گفت: "من شرایطی را برای کاهش قیمت در 10 ماه آینده نمی بینم، احتمالاً اواسط سال 2023 قبل از شروع کاهش قیمت خواهد بود، اگر در این مدت اتفاقی نیفتد." قیمت قهوه در نتیجه سرمازدگی و خشکسالی در برزیل که 10 درصد از گیاهان را از بین برد و 20 درصد دیگر از تولید را به خطر انداخت، دو برابر بیشتر از یک سال پیش است. ایلی
آخرین آداب و رسوم برای کارت ویزیت فروتن قبلا خوانده شده است، اما این بار می تواند جدی باشد. در زمین بازی نهایی این شبکه در داووس، نه تنها چکمه‌های اسکی در آفتاب بهاری کنار گذاشته شده‌اند، بلکه کارت‌های کاغذی چاپ شده با کدهای QR جایگزین شده‌اند. برخی از نمایندگان اصلاً ذخیره نکرده‌اند، یک برنامه را روی تلفن خود مشت می‌کنند و به جای آن آن را جلوی موبایل مخاطب خود تکان می‌دهند. نه تنها باعث صرفه جویی در کاغذ می شود، بلکه کاربران را از هرگونه تایپ خسته کننده در امان می گذارد.
در حالی که واتس اپ و وی چت قول می دهند که کد QR را در همه جا فراگیر کنند، برخی نمی توانند اجازه دهند عادت های قدیمی از بین بروند. ساجو جئونگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل اپلیکیشن سلامت Noom Inc، "من کارت ویزیت هایی داشتم که مخصوص این رویداد ساخته شده بودند." در حالی که قبلاً کارت ویزیت نداشت، ممکن است دیر تبدیل شده باشد: او گفت: «دوست دارم». "این رسمی است – مردم کارت های خود را مبادله می کنند. برای من به نوعی سوغاتی است.»
به گفته مدیر اجرایی گروه املاک و مستغلات Jones Lang LaSalle Inc، کار از خانه می تواند روابط اداری را مسموم کند زیرا برقراری ارتباط عملاً به همدلی بسیار بیشتری نسبت به ملاقات با یک فرد در زندگی واقعی نیاز دارد.
کریستین اولبریچ در مصاحبه ای گفت که یکی از دلایلی که کارکنان باید حداقل سه روز در هفته به دفتر بازگردند این است که "تعارضات زمانی که افراد در کنار هم هستند بسیار آسان تر حل می شود." او گفت که از تجربه آموخته است که به راحتی می توان افراد را به طور تصادفی در تماس های ویدیویی ناراحت کرد.
کارشناسان کار تاکید کردند که چگونه کار انعطاف پذیر می تواند به حفظ استعدادها کمک کند و منجر به بهره وری و رفاه بیشتر در نیروی کار شود. آدام گرانت، روانشناس سازمانی در مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا، می گوید: «انعطافی که افراد در محل کار بیشتر می خواهند، انتخاب محل کارشان نیست، بلکه مربوط به زمان و میزان کار است.
پس از آنکه امارات متحده عربی هفته کاری کوتاه تری را در اوایل سال جاری معرفی کرد، حدود 70 درصد از کارمندان گزارش دادند که کارآمدتر کار می کنند و زمان بیشتری را با خانواده خود می گذرانند، در حالی که به گفته وزیر توسعه و توسعه دولت این کشور، 55 درصد کاهش غایب داشت. آینده.
کامبوج گفت که روابط با ایالات متحده به طور قابل توجهی بهبود یافته است و انتظار دارد دولت بایدن تحریم های اعمال شده به دلیل روابط خود با چین را "خیلی زود" لغو کند.
کائو کیم هورن، نماینده وزیر کامبوج به نخست وزیر این کشور در مصاحبه ای با اشاره به مذاکرات بر سر تحریم ها گفت: «ما به شدت فشار می آوریم. "این بهترین نقطه ای است که ما در رابطه خود در 72 سال گذشته داشته ایم."
به گفته متولی انکوبه وزیر دارایی زیمبابوه در حال اتخاذ تدابیری برای مقابله با نرخ تورمی است که پس از سقوط پول ملی به 132 درصد رسیده است. این کشور به دنبال استراتژی هایی مانند کشاورزی مقاوم در برابر آب و هوا است و از طلا و پلاتین برای تامین اعتبار استفاده کرده است.
انکیوب به تلویزیون بلومبرگ گفت: «ما در حالت وحشت نیستیم. او گفت که زیمبابوه از حمایت اجتماعی برای تغذیه گرسنگان برخوردار است و نهادهای بین المللی مانند بانک توسعه آفریقا در صحنه هستند و با دولت همکاری می کنند و از جمعیت آسیب پذیر حمایت می کنند.
کاجسا اولونگرن، وزیر دفاع هلند به بلومبرگ گفت، هلند پیوستن به ائتلافی را برای ارسال کشتی‌های جنگی برای اسکورت ذخایر غلات گیر افتاده در بنادر اوکراین بررسی می‌کند، اما به تضمین روسیه و در حالت ایده‌آل، مشارکت ترکیه نیاز دارد.
او گفت که ایجاد یک به اصطلاح کریدور دریایی نیاز به "تضمین واقعی" روسیه دارد که با توجه به وجود مین ها و همچنین کشتی های آنها در دریای سیاه، همکاری خواهد کرد و به کشتی ها اجازه سفر خواهد داد. وی افزود، همچنین مهم است که ترکیه با توجه به نزدیکی خود و به دلیل تلاش هایش برای حفظ گفتگو با اوکراین و روسیه مشارکت کند.

اکنون مشترک شوید وارد شوید
حالا باید ثابت کند.
جزئیات ابزار
شما می توانید در هر زمان لغو کنید.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
خبرساز | آینه اخبار ایران
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط varzeshikhabari