خبرساز | آینه اخبار ایران
نویسنده مقاله:
UBS روز جمعه هشدار داد که سرمایه‌گذاری مجدد خرید اوراق قرضه دوران همه‌گیری به بازارهای پر استرس ممکن است برای جلوگیری از واگرایی غیرقابل مدیریت در هزینه‌های استقراض در منطقه یورو کافی نباشد، همانطور که بانک مرکزی اروپا امیدوار است پس از پایان خرید اوراق قرضه خود را پایان دهد.
به اصطلاح پراکندگی زمانی که تقاضای سرمایه گذاران ممتاز برای نگهداری اوراق قرضه از ایالت های با رتبه پایین تر از آلمان بیش از حد افزایش می یابد، توانایی بانک مرکزی اروپا در انتقال موثر سیاست های پولی را به چالش می کشد.
برنامه خرید اضطراری 1.85 تریلیون یورویی بانک مرکزی (PEPP) که در مارس 2020 راه اندازی شد، امکان خرید اوراق قرضه را بر اساس نیاز به جای اندازه یک اقتصاد که توسط «کلید سرمایه» مورد نیاز برای خریدهای معمولی به آن پایبند است، می داد.
در حالی که خرید اوراق قرضه جدید تحت PEPP در ماه مارس به پایان رسید، بانک مرکزی اروپا در دسامبر متعهد شد که در صورت بروز استرس، محل سرمایه گذاری مجدد عواید حاصل از سررسید دارایی ها را انتخاب کند. داده‌های رسمی نشان می‌دهد که در ماه‌های آوریل و مه مجدداً سرمایه‌گذاری انعطاف‌پذیری نداشته است.
روهان خانا، استراتژیست UBS در یادداشت مشتری گفت: «ما از میزان وزنی که بانک مرکزی اروپا به کانال سرمایه‌گذاری مجدد به عنوان وسیله‌ای برای جلوگیری از پراکندگی می‌گذارد شگفت زده شده‌ایم، زیرا فکر می‌کنیم این ضعیف‌ترین کانال حمایت از جریان (کاهش کمی) است.
او خاطرنشان کرد که بازده اوراق قرضه منطقه یورو در سال جاری به شدت افزایش یافته است، حتی با ادامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا.
با فرض بازخرید PEPP از اوراق قرضه بخش دولتی در حدود 120 میلیارد یورو برای بقیه سال 2022 و حدود 250 میلیارد یورو در سال 2023، خانا محاسبه می کند که حدود 300 میلیارد یورو بازخرید از سایر کشورها وجود دارد که از نظر تئوری می توانند برای خرید اوراق قرضه یونان و ایتالیا استفاده شوند. .
خانا نوشت: «اما در عمل، این عدد ممکن است بسیار کمتر باشد، زیرا همه بازارهای مستقل در مقایسه با آلمان با بازدهی بالاتر و اسپردهای گسترده‌تر مواجه هستند.
همچنین بانک مرکزی اروپا گفته است https://www.ecb.europa.eu/mopo/implement/pepp/html/pepp-qa.en.html در شرایط عادی بازار، به دلیل اینکه بازخریدها زیاد و توزیع نابرابر است، هموار خواهد شد. سرمایه گذاری مجدد در سراسر کشورها، اما هرگونه انحراف کلید سرمایه را که در سال تقویمی ایجاد می شود، معکوس کنید.
خانا گفت: «به نظر ما این یک محدودیت عجیب است. این بدان معناست که بعید است جریان‌های در مقیاس بزرگ به سمت هیچ بازار واحدی سوق داده شوند، زیرا معکوس کردن آن‌ها در کوتاه‌مدت مشکل خواهد بود.»
اسپرد بازده اوراق قرضه 10 ساله ایتالیا/آلمان در روز جمعه به 234 واحد در ثانیه رسید که بالاترین میزان از می 2020 است.
بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه طرح خرید اوراق قرضه خود را متوقف کرد و برای مهار تورم بی سابقه، نرخ بهره را افزایش داد. اما نیازی به ایجاد ابزار جدیدی برای مهار هزینه‌های استقراض برای اقتصادهای ضعیف‌تر ندید.
خانا گفت: "فقدان جزئیات در مورد ابزار ضد تکه تکه شدن هنوز به وضوح نشان داده است که آستانه (درد ECB) بالاتر است – نزدیک به 250 bps یا بیشتر." (گزارش توسط یوروک باچلی؛ ویرایش توسط دارا راناسینگه و کرستن دونوان)
ثبت نام کنید تا داستان های برتر روزانه را از Financial Post، بخشی از Postmedia Network Inc.
یک ایمیل خوش آمدگویی در راه است. اگر آن را نمی بینید، لطفاً پوشه ناخواسته خود را بررسی کنید.
شماره بعدی داستان های برتر پست مالی به زودی در صندوق ورودی شما قرار خواهد گرفت.
در ثبت نام شما با مشکلی مواجه شدیم. لطفا دوباره تلاش کنید
Postmedia متعهد به حفظ یک انجمن زنده اما مدنی برای بحث است و همه خوانندگان را تشویق می کند تا نظرات خود را در مورد مقالات ما به اشتراک بگذارند. نظرات ممکن است قبل از نمایش در سایت تا یک ساعت طول بکشد تا تعدیل شود. از شما می خواهیم که نظرات خود را مرتبط و محترمانه نگه دارید. ما اعلان‌های ایمیل را فعال کرده‌ایم—اکنون در صورت دریافت پاسخ به نظر خود، به‌روزرسانی موضوعی که دنبال می‌کنید یا کاربری که نظرات را دنبال می‌کنید، ایمیلی دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر و جزئیات در مورد نحوه تنظیم تنظیمات ایمیل خود، از دستورالعمل های انجمن ما دیدن کنید.
365 Bloor Street East، تورنتو، انتاریو، M4W 3L4
© 2022 Financial Post، بخشی از Postmedia Network Inc. کلیه حقوق محفوظ است. توزیع، انتقال یا انتشار مجدد غیرمجاز اکیدا ممنوع است.
این وب سایت از کوکی ها برای شخصی سازی محتوای شما (از جمله تبلیغات) استفاده می کند و به ما امکان می دهد ترافیک خود را تجزیه و تحلیل کنیم. اطلاعات بیشتر در مورد کوکی ها را اینجا بخوانید . با ادامه استفاده از سایت ما، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
خبرساز | آینه اخبار ایران
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط varzeshikhabari