تهران- ایرنا- رییس فدراسیون شمشیربازی عراق با رییس، نایب رییس و دبیرکل کمیته ملی المپیک کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارشروز سه‌شنبه ایرنا، این دیدار با حضور سیدرضا صالحی امیری رییس، کیکاووس سعیدی دبیرکل و فضل الله باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون شمشیربازی کشورمان و زیاد حسن جاسم سلیم رییس فدراسیون شمشیربازی عراق و عضو سابق هیات اجرایی کمیته المپیک این کشور، در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد. 
رییس کمیته ملی المپیک ایران در این دیدار گفت: ما با کشور عراق اشتراکات بسیاری داریم و این کشور و مردمانش را برادر و دوست خود می‌دانیم؛ ایران در رشته شمشیربازی توفیقات بسیاری داشته و آماده توسعه همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های ورزشی به خصوص رشته شمشیربازی هستیم. 
دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز با اشاره به قدرت شمشیربازی ایران در منطقه، آسیا و جهان اظهار داشت: اگر در المپیک توکیو شانس کمی با ما یار بود، صاحب مدال می‌شدیم. کشور ایران و عراق اشتراکات بسیاری دارند و امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه، شاهد اتفاقات خوبی در ورزش شمشیربازی هر دو کشور باشیم. 
در ادامه این نشست، باقرزاده با اشاره به برگزاری اردوی مشترک تیم های شمشربازی ایران و عراق در محل آکادمی ملی المپیک گفت: این اردو با همکاری و حمایت کمیته ملی المپیک برگزار شد و امروز هم با امضای تفاهم‌نامه، فصل جدیدی از همکاری‌های دوجانبه در شمشیربازی آغاز می‌شود که برای هر دو کشور دستاوردهای خوبی به همراه خواهد داشت. 
رییس فدراسیون شمشیربازی و ورزش‌های پنج‌گانه عراق که در هیات رئیسه شمشیربازی کنفدراسیون آسیا نیز عضویت دارد، ضمن تقدیر و تشکر از کمیته ملی المپیک و فدراسیون شمشیربازی ایران اظهار داشت: اردویی که در تهران داشتیم بسیار مفید بود. در تلاشیم تا با توجه به پتانسیل‌های فنی و ورزشی در کشور دوست و همسایه ایران از طریق امضای تفاهم‌نامه، حتی در سایر رشته‌های ورزشی نیز همکاری‌های بیشتر و گسترده‌تری داشته باشیم. 
در پایان این نشست فدراسیون شمشیربازی ایران و عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 
تهران- ایرنا- ملی پوش شمشیربازی کشورمان با اشاره به نتایج به دست آمده در مسابقات گرندپری فرانسه…
تهران- ایرنا- سرپرست کاروان اعزامی ایران در بازی‌های المپیک توکیو در ارزیابی عملکرد ورزشکاران…
تهران- ایرنا- مسابقات تکواندو قهرمانی جهان مردان ناشنوا در بخش کیوروگی…
تهران- ایرنا- مسابقات پنج وزن نخست سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی…
تهران- ایرنا- هافبک تیم فوتبال استقلال که روز گذشته(دوشنبه) از سوی…
تهران- ایرنا- ناصر الدوساری، بازیکن جوان الهلال با شوتی سهمگین در…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *