تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره تاییدیه اساسنامه این نهاد ورزشی از سوی شورای نگهبان، گفت: اساسنامه هنوز به دست ما نرسیده اما فرایند قانونی خود را طی کرده و به زودی ابلاغ می‌شود.
به گزارش ایرنا، «کیکاووس سعیدی» روز سه‌شنبه در حاشیه رونمایی از نخستین سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی این خبر را اعلام کرد.
وی درباره نخستین نشست کمیسیون ورزشکاران افزود: هفته آینده این نشست با حضور رییس کمیته المپیک برگزار می‌شود.
سعیدی درباره برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: تلاش ما این است در همین ماه شرایط را فراهم کنیم و بر اساس اساسنامه پیش خواهیم رفت. یکشنبه آینده هم نود و ششمین نشست هیات اجرایی را داریم و از رییسان فدراسیون‌ها برای حضور در این جلسه دعوت می‌کنیم.
دبیرکل کمیته المپیک درباره تخصیص اعتبار به فدراسیون‌ها، گفت: واریزی در دستور کار نیست اما در هر نشست هیات اجرایی درخواست فدراسیون‌ها بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.
نخستین آیین رونمایی از سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی امروز سه‌شنبه با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و مقامات ارشد ورزشی در کمیته ملی المپیک برگزار شد.
کمیته ملی المپیک طی ۲ سال اخیر از ۴۳ سردیس مدال‌آوران المپیک در این موزه رونمایی کرده که امروز  برای نخستین بار از سردیس علی باغبانباشی و تیمور غیاثی در دوومیدانی، میررسول رئیسی در وزنه‌برداری، هوشنگ کارگرنژاد وزنه‌برداری مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و راضیه شیرمحمدی مدال‌آور پارالمپیک رونمایی می‌شود.

کمیته ملی المپیک امسال هم برنامه‌ریزی برای ساخت ۷۰ سردیس را در دستور کار دارد که ۳۰ سردیس برای طلایی‌های بازی‌های آسیایی از ۱۹۵۱ دهلی تا ۱۹۷۴ تهران است که البته تعداد زیادی از مدال‌آوران طلایی بازی‌های آسیایی المپیکی هستند که پیش‌تر سردیس آنها در بخش المپیک ساخته شده است.
تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: مجلس حمایت خوبی از ورزش کرده اما همچنان نیاز به حمایت…
تهران- ایرنا- نخستین آیین رونمایی از سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی امروز (سه‌شنبه) با حضور…
تهران- ایرنا- خانه ستاره جوان تیم بارسلونا در حالی مورد حمله سارقان…
تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: ۳۰ سردیس دیگر از طلایه‌داران…
تهران- ایرنا- فوق ستاره آرژانتینی دنیای فوتبال گفت: ژاوی بارسا را…
تهران- ایرنا- شمار بورسیه ورزشکاران ایران توسط کمیته بین‌المللی المپیک…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *