به نقل ازتسنیم نیوز
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در مراسم بدرقه ورزشکاران المپیکی برای حضور در المپیک توکیو، اظهار داشت: المپیک آوردگاه زبده‌ترین ورزشکاران خواهد بود. خوشبختانه ایران با بیشترین تعداد سهمیه در تاریخ 17 دوره المپیک شرکت خواهد کرد. ما در 16 دوره شرکت کردیم که 8 دوره برای قبل انقلاب و 8 دوره بعد از انقلاب بوده است.
وی افزود: امسال با تدابیری که اتخاذ شد و حمایت‌هایی که انجام شد از جمله بهترین اردوها، اعزام‌ها و مسابقات را داشتیم و در نهایت با 66 سهمیه بیشترین تعداد سهمیه را کسب کردیم. برای اولین بار در دو رشته تیمی نیز توانستیم سهمیه بگیریم. امیدوار هستیم ورزشکاران با انجام مراحل اردوها و مسابقات بتوانند با آمادگی کامل در مسابقات شرکت کنند. یک همگرایی خوبی در طول دو، سه سال گذشته در رابطه با فراهم کردن امکانات بین وزارت ورزش کمیته المپیک و پارالمپیک صورت گرفت تا انشاءالله بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم. تلاش ما این بود از هر جهت بتوانیم خیال ورزشکاران را راحت کنیم.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: سال گذشته که قرار بود المپیک برگزار شود فکر کردیم یکسال به کسانی که سهمیه می‌کنند، کمک معیشتی کنیم و در 12 ماه، ماهی 5 میلیون تومان دادیم. المپیک که به تاخیر افتاد 6 ماه اضافه کردیم. با صالحی‌امیری تقریبا به غیر از یک اردو در همه اردوها حضور داشتیم. یک پاداش 30 میلیون تومانی دیگری برای کسانی که چندین سال عمر و آسایش خود را گذاشتند تا کسب سهمیه بگیرند، در نظر گرفتیم. مردم بدانند آوردگاه بهترین‌های رشته‌های ورزشی است و اینطور نیست که هر کسی نیت و اراده کند به المپیک برود. در دنیا ممکن است 200 کشور عضو FIVB باشند، اما 12 قدرت برتر در والیبال به المپیک می‌روند که یکی از آنها ما هستیم. در بسکتبال نیز همین شرایط وجود دارد. در بیشتر رشته‌های انفرادی مثل کشتی، تکواندو، کاراته و … اگر چه در هر وزن و ماده‌ای شاید 100 نفر باشند، اما 16 نفر برتر می‌روند. در شمشیربازی تیمی 8 کشور برتر دنیا شرکت می‌کنند که تیم ما نیز شرکت دارد. مجموعه ورزش کشور، مربیان، ورزشکاران، رسانه‌ها و … همدل بودیم که شرایط خوبی فراهم شود. امیدوارم عنایت خدا هم شامل ما و همه ورزشکاران شود و بتوانند نتیجه خوبی کسب کنند.
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.