پیروز قربانی پیشکسوت تیم استقلال در واکنش انتقادها از فرهاد مجیدی گفت: فرهاد دوست داشته پنالتی پنجم را به قایدی بدهد و این به هیچ کسی هم ربطی ندارد.
محمدرضا مدنی؛ با پایان یافتن دربی یک چهارم نهایی جام حذفی بین تیمهای استقلال و پرسپولیس همچنان بحث‌های حاشیه‌ای مربوط به این دیدار در محافل ورزشی مطرح شده و کارشناسان و اصحاب رسانه درباره‌اش به تحلیل و بررسی اتفاقات این دیدار می‌پردازند.
پیروز قربانی در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره دربی نود و ششم و حواشی آن حرف زد.
دربی تمام شد و حالا استقلال است با دو دیدار دیگر تا قهرمانی در جام حذفی. شرایط برای این تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟
دقیقا اتفاقات پارسال در حال رخ دادن است. سال گذشته هم استقلال در اوج بحران مدیریتی به دربی نیمه‌نهایی جام حذفی رسید و حالا با یک مرحله عقب‌تر این دیدار در یک چهارم نهایی بازی با برتری استقلال به پایان رسیده است. البته امیدواریم که اتفاقات مدیریتی همین‌جا تمام شود. ولی در جام حذفی فقط پاداش به تیم قهرمان می‌رسد و سایر تیم‌هایی که در جام هستند هیچ عایدی در پایان نخواهند داشت.
با توجه به صعود فولاد و گل‌گهر سیرجان و برنده دیدار تیم‌های خیبر خرم‌آباد و ملوان، وضعیت پیشروی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا این تیم بختی برای قهرمانی با حضور این تیم‌ها دارد؟
استقلال در شرایط عادی از هر سه تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی بهتر است و در شرایط معمول باید بتواند قهرمان جام حذفی شود. اتحادی که در حال حاضر بین کادر فنی و بازیکنان شکل گرفته شرایط را برای این هموار کرده و فکر می‌کنم استقلال با تمرکز بالا می‌تواند قهرمان شود.
گروهی از طرفداران پرسپولیس و حتی برخی پیشکسوتان این تیم برد استقلال مقابل پرسپولیس را به شگفتی‌های رایج در جام حذفی ربط می‌دهند! آیا استقلال یکی از شگفتی‌سازها بوده که توانسته پرسپولیس را شکست بدهد؟
من درباره کری‌خوانی‌های چیپ نظر نمی‌دهم! خوشبختانه در این زمینه هم تقسیم کار شده و هستند کسانی که به این کری خوانی‌ها جواب بدهند. به هر حال هر تیمی در هر مسابقه‌ای برنده شده قطعاً برایش زحمت کشیده و این کری‌خوانی‌های بچگانه نمی‌تواند تاثیری در آن بگذارد. ضمن اینکه استقلال تیم کوچکی نیست و اگر همه آدمها جمع شوند و بخواهند یکی از افتخارات استقلال در گذشته را تکرار کنند نمی‌توانند. استقلال کم جام ندیده، کم قهرمانی نیاورده و از این پس هم قهرمانی و جام‌های زیادی را خواهد آورد. بهتر است در این زمینه به هم احترام بگذاریم و ارزش‌ها را زیر پا نگذاریم.
هنوز بحث پنالتی پنجم و اینکه چرا مجیدی ضربه حساس آخر را به مهدی قایدی جوان داد مطرح است. نظر شما درباره این تصمیم سرمربی استقلال چیست؟
وقتی فرهاد مجیدی پنالتی را به قایدی داده یعنی همه جوره دوست داشته این کار را بکند و به کسی هم ربطی ندارد.
پنالتی مهدی قایدی؛ پرسپولیس - استقلال (دربی تهران - جام حذفی)
مثل تیم مقابل که گل محمدی پنالتی را به عبدی جوان داد و مورد انتقاد قرار گرفت؟
به طور کلی وقتی یک تیم سرمربی دارد باید به نظراتش احترام گذاشت. مثلاً در فینال جام ملت‌های اروپا، گرت ساوتگیت به هر سه بازیکنی که به زمین آورده بود پنالتی داد و هر سه آنها هم خراب کردند. ما نمی‌توانیم یقه او را بگیریم. قطعاً در تمرینات چیزی در این سه نفر دیده بوده که خواسته پنالتی را به آنها بدهد. روز دربی هم فرهاد مجیدی دوست داشته پنالتی آخر را به قایدی بدهد.
شما در روز دربی به عنوان کارشناس در تلویزیون حضور داشتید و از دربی حوصله سر بر جام حذفی به عنوان یک بازی کبدی یاد کردید! دلیل این توصیف‌تان چه بود؟
من خودم کبدی کار بودم و از بچگی زو بازی می‌کردم. در خیلی از صحنه‌های بازی می‌دیدیم که همان بازی زو در زمین اجرا می‌شد. مثلاً یک بازیکن استقلالی پا به توپ می‌رفت و به محض اینکه با ۴، ۵ بازیکن قرمز احاطه می‌شد توپ را رها می‌کرد و برای دفاع کردن برمی‌گشت. این دقیقا مثل کبدی است. کسانی که کبدی کار هستند می‌دانند من چه می‌گویم. فکر می‌کنم مثال بدی نزده باشم (خنده).
پس از همان برنامه خیلی‌ها به شما ایراد گرفتند که چرا در تلویزیون از سرمربی پرسپولیس تعریف کرده‌اید؟
بله متاسفانه این به خاطر سطح پایین فرهنگی در اجتماع ماست هجمه‌های زیادی علیه من به راه افتاد که چرا پیروز قربانی از یحیی تعریف کرده است. باید بگویم سطح فرهنگ یک جامعه در این دوره و زمانه توسط قلم به دستان آن جامعه بالا یا پایین میرود. همین شما که امروز مصاحبه من را می‌نویسید با شکل و شیوه نوشتارتان می‌توانید اقشار مختلف اجتماعی را با این فرهنگ آشنا کنید که چرا حسین عبدی نباید حق داشته باشد از فرهاد مجیدی تعریف کند؟ یا چرا پیروز قربانی نتواند از سرمربی تیم مقابل تعریف کند؟ من وقتی به عنوان کارشناس در تلویزیون می‌نشینم باید واقعیات را بگویم نه اینکه از روی تعصب به تیمی که دارم حرفی را بزنم که هوادار یا پیشکسوت از آن لذت ببرند. این شکل کارشناسی شیوه کار من نیست و نخواهد بود. من آدمی نیستم که به خاطر تعصبم منطق را زیر پا بگذارم امیدوارم آنهایی که قلم به دست گرفته‌اند این موضوع را درک کنند که با نوشتارشان می‌توانند سطح فرهنگ یک کشور را بالا یا پایین ببرند. پس بهتر است طوری قلم بزنند که سطح فرهنگ بالا برود.
سه شنبه بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان است. تیمی که محمود فکری سرمربی‌اش است. پیش‌بینی‌تان از این بازی چیست؟
استقلال روندی را از مدتی قبل شروع کرده که خوب است. قطعاً شرایط تیم نفت مسجدسلیمان در پایین جدول چندان خوب نیست و استقلال می‌تواند با تمرکز بالا و بهره گیری از صددرصد توانش از این بازی هم برنده بیرون بیاید.
به عنوان آخرین سؤال! درباره نظرات کارشناسان فوتبالی از دربی طی روزهای گذشته حرفی نمی‌زنید؟ اینکه خیلی‌ها می‌گفتند این دربی حوصله سر بر بود؟
آنها به این موضوع فکر نکردند که هر دو سرمربی دوست نداشتند ببازند. قطعاً توجیه باخت در ضربات پنالتی خیلی راحت‌تر از باخت در وقت‌های قانونی است. شاید به لحاظ بصری این دربی جذابیت خاصی نداشت و مخاطب را ارضا نمی‌کرد اما فرهاد مجیدی به بهترین شکل توانست از نفراتش استفاده کند. نمونه اش جایی که بابک مرادی را به میدان آورد. این بازیکن جوان نشان که چطور با جان و دل برای استقلال می‌دود و فوتبال بازی می‌کند یا وریا غفوری که پس از چند هفته مصدومیت طوری به زمین آمد که گویی هفته‌هاست برای استقلال به میدان می‌رود. فکر می‌کنم هر دو سرمربی استراتژی لازم را برای این بازی داشتند و نمی‌خواستند ببازند. برای همین بازی شبیه کبدی شد و در نهایت کسی از آن خوشش نیامد.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرورزشی بوده و بازنشر مطالب صرفا با ذکر منبع مجاز است.
© 2020-2021 khabarvarzeshi.com. All Rights Reserved.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.