مرد شماره یک شطرنج ایران در رقابت های تاتا استیل تا پایان دور نهم، ۵.۵ امتیازی شد.
به گزارش ایسنا، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران که در رقابت های برق آسای تاتا استیل شرکت کرده است در دور اول این مسابقات مقابل سم شنکلند آمریکایی قرار گرفت و موفق شد به پیروزی دست یابد.
ملی پوش شطرنج ایران که با ریتینگ برق آسا ۲۶۰۱ در این مسابقات حضور دارد در دور دوم مقابل نماینده هند شکست خورد و در دو سوم مقابل نماینده دیگر هند تن به تساوی داد.
در دور چهارم این رقابت ها مقصودلو مقابل آرونیان قرار گرفت و توانست این شطرنج باز قدرتمند ارمنستانی را شکست دهد. آرونیان که با ریتینگ ۲۷۶۷ در این رقابت ها حاضر شده است،  قهرمانی رقابت های برق آسای جهانی را در کارنامه خود دارد.
ملی پوش شطرنج ایران در دور های پنجم، ششم و هفتم مقابل شطرنج بازان هندی به پیروزی رسید تا در پایان دور هفتم، صدرنشین این رقابت ها شود. در دور هشتم تاتا استیل مقصودلو به مصاف لی کو آنگ لیم رفت و از قهرمان آسیا شکست خورد. مقصودلو در دور نهم هم شکست خورد تا این شطرنج باز با ۵.۵ امتیاز در رده چهارم این رقابت ها بایستد.
مسابقات تاتا استیل که در هند پیگیری می شود تا فردا (یکشنبه) ادامه خواهد داشت. در این مسابقات ۱۰ شطرنج باز برای قهرمانی به مصاف رقبای خود می روند. ملی پوش شطرنج ایران باید برای افزایش جایگاه خود فردا در ۹ دور دیگر به مصاف حریفان برود.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.