نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد ایران با صعود به فینال رقابت های نظامیان جهان، برای کسب مدال طلا به مصاف ماگومد قربان علی اف قهرمان جهان از روسیه خواهد رفت.
به گزارش ایسنا، مسابقات پنج وزن نخست  سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) از صبح امروز(یکشنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که به صورت دوره ای و با حضور ۵ کشتی گیر برگزار می شود، احمد محمدنژاد جوان در دور اول با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب عظمت توسکایف کشتی گیر مطرح روس شد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل مانوئل خندزردزیان از ارمنستان به پیروزی رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که که به صورت دوره ای و با حضور ۵ کشتی گیر برگزار می شود مرتضی قیاسی در دور اول با توجه به حاضر نشدن کامارا معروف از گینه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۵ مقابل آرتور بادتیف از روسیه به برتری دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم فریبرز بابایی در دور نخست با نتیجه۱۱ بر صفر جلال المردینا از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی از لهستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد خارالدین بن تیلی از تونس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار فینال ماگومد قربان علی اف قهرمان سابق جهان از روسیه است.

در وزن ۸۶ کیلوگرم هادی وفایی پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب  آرتور نایفونوف دارنده برنز المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا باید به مصاف سادوویک کرزیستوف از لهستان برود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی با صبری نصیرا از تونس کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سیلیا توماس از گینه با نتیجه ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژی اویف از روسیه را از پیش رو برداشت و به عنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
وی در این مرحله به مصاف محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A برود.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *