سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: متاسفانه برخی مانند اسپانسر باشگاه با برنامه‌ای هدفمند به دنبال از بین بردن استقلال هستند.
به گزارش صداوسیما، فرهاد مجیدی در حاشیه تمرین عصر امروز استقلال گفت: آنچه در تیم می‌بینم باورم نمی‌شود ظاهرا برخی برنامه‌ای هدفمند دارند که این تیم از بین برود.
وی افزود: بازیکنان شرایط روحی خوبی برای تمرین کردن ندارند و این وضعیت برای استقلال با این هوادار خوب نیست. آقایان ملکیان، دلفانی و اعضای جدید هیات مدیره ایده‌های خوبی دارند، اما خیلی جالب است بگویم اسپانسر استقلال یعنی های وب و آقای میری به دنبال آوردن مربی دیگری در استقلال بودند و بعد هم می‌گویند فوتبال شخص‌گرا شده و فوتبال حرفه‌ای همین است، اما آقای میری این را بدان که در فوتبال حرفه‌ای اسپانسر برای یک تیم مربی و بازیکن انتخاب نمی‌کند.
مجیدی افزود: امیرحسین فرخ‌مهر دوست قدیمی من گفته تا ۵ صبح با آقای میری دنبال فرد دیگری برای سرمربی‌گری استقلال بودیم و آقایان علی‌نژاد و مددی هم موافق این موضوع بودند، اما وزیر ورزش اجازه این کار را نداد.
سرمربی استقلال ادامه داد: در عربستان و لیگ قهرمانان آسیا هم این مسائل را می‌دانستم، اما با آقایان خیلی گرم گرفتم، چون برایم موفقیت تیم مهم بود، آقای میری می‌دانست که قرار است گابریل پین به استقلال بیاید و ایشان در سربرگ شرکت «های‌وب» نوشت که من تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌کنم، من که روی حرف مددی مدیرعامل باشگاه نرفتم با مربی تیم ملی ایتالیا صحبت کنم. من روی حساب میری و آنچه نوشته بود این کار را انجام دادم، اما به یکباره آقای میری گفت یک ریال هم نمی‌دهد و دیگر هزینه‌های باشگاه را پرداخت نمی‌کند.
وی در ادامه گفت: نمی‌دانم به خاطر صحبت‌هایی که در نشست خبری بعد از بازی با پرسپولیس کردم چقدر در این موضوع تأثیر داشت که اسپانسر گفت دیگر هزینه نمی‌کند و حتی گفتند تا مجیدی باشد یک ریال هم پرداخت نمی‌کنیم. آقایان بدانند این تیم استقلال است و نباید عقده‌های شخصی را در آن اجرا کرد. اگر با من مشکل دارید این بازیکنان و هواداران چه گناهی کرده‌اند. نه شرکت های‌وب که اسپانسر است، نه مددی که مدیرعامل باشگاه است بعد از برد مقابل پرسپولیس یک تبریک هم به من نگفتند و حتی مددی یک تماس هم با ما نگرفت. 
سرمربی استقلال افزود: مشکل این است که من اصول را رعایت می‌کنم، نظم و انضباط اولویت من است. فرشاد ماجدی دوست ۲۰ ساله من است، اما شب مسابقه بدون اجازه هتل را ترک کرد و به او گفتم دیگر سر تمرین نیاید. من با برادرم هم شوخی ندارم، ما حدود ۴۵ روز دیگر با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم، اما هنوز قرارداد برخی بازیکنان تمدید نشده و برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید برنامه داشت، اما من حتی نمی‌دانم برای بازی با الهلال کدام بازیکنان را در اختیار دارم، چون آقایان عین خیال‌شان هم نیست، آقایان منتظر باخت استقلال هستند و با قاطعیت می‌گویم آن‌ها از برد ما درشهرآورد خوشحال نیستند.
مجیدی در ادامه گفت: به خاطر باشگاه استقلال خیلی حرف‌ها را نزدم. سال گذشته مقابل سپاهان در جام حذفی اعضای هیأت مدیره به من زنگ زده و گفتند اگر امشب شکست بخوری برکنارت می‌کنند، گفتم اشکالی ندارد و اگر صلاح می‌دانند من را بردارند. در ۱۰ روز دو بار سپاهان را بردیم روزی که می‌خواستیم برای بازی با پرسپولیس به ورزشگاه بیاییم در اتوبوس به من گفتند همین الان سعادتمند مصوبه داده و اگر ببازی برکنارت می‌کنند باز هم گفتم اشکالی ندارد.
مجیدی تصریح کرد: بازیکن فلان تیم به من زنگ می‌زند و می‌گوید امروز چهار ساعت با مدیران استقلال جلسه داشتم، گفتم با اجازه چه کسی با شما جلسه گذاشته اند، چون اصلاً مدنظر من نیستی!
وی افزود: آقای مددی هفته پیش همین‌جا ایستادی و قول دادی، گفتی ابتدای هفته پول می‌دهم، آن پول کجاست؟ هیچ پرداختی نداشتند و بازیکنان گفتند اگر پول نمی‌دهید حداقل احترام بگذارید.
مجیدی درباره این جمله که با اتمام دوره این دولت مشکلات استقلال هم تمام می‌شود، توضیح داد: خواهشا این جمله را نگویید. دارم دیوانه می‌شوم، هر حرفی می‌زنیم می‌گویند دولت؛ این مسائل چه ربطی به دولت دارد؟ 
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: یک تیم باید ساختار داشته باشد، فرشید اسماعیلی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر و در کل اکثر بازیکنان استقلال آخر فصل قراردادشان تمام می‌شود. آقایان عین خیال‌شان نیست و در باشگاه نشسته‌اند.
مجیدی درباره اینکه شرایط را تا چه زمانی تحمل می‌کند، گفت: نمی‌خواهم قلمبه سلمبه حرف بزنم. هرچه دارم از باشگاه استقلال است و بار‌ها هم گفته‌ام این چالش‌ها را در زندگی‌ام دوست دارم. دیدید که در این هشت هفته بلد بودم چگونه تیم را اداره کنم. ولی اکنون بحث این است این افراد دوست دارند استقلال ضربه بخورد.
وی درباره دخالت مهرداد بذرپاش در استقلال گفت: این موضوع را کامل تحقیق کردم و اصلاً صحت ندارد پس لطفا از اسم بذرپاش خرج نکنند، چون این موضوع واقعیت ندارد. 
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما درباره لیست ارائه شده و کمک حدود ۸۰ میلیاردی شرکت های‌وب توسط احمد مددی و اظهارنظر مدیرعامل استقلال مبنی براینکه بیشتر از درآمدزایی‌شان بدهکار هستند، گفت: هر سال این مسائل در باشگاه استقلال هست. سال اول نیست که تیم اسپانسر دارد. خیلی از سال‌ها اسپانسر به دلیل وضعیت باشگاه مقداری از پول سال بعد را هم پرداخت کرده است. اکنون استقلال به نیمه‌نهایی جام حذفی رفته و در آسیا با الهلال بازی دارد، اما در هفت بازی یک قِران به بچه‌ها نداده‌اند. پاداش که پیشکش یک تبریک هم به بچه‌ها نگفتند. 
مجیدی افزود: روز اولی که به استقلال آمدم دیدم پنج نفر از آدم‌های «های‌وب» سر تمرین هستند گفتم این موضوع لزومی ندارد. این آقایان دیگر نیامدند. دو روز بعد یک نیسان به زمین فرستادند تا شلنگ‌ها را جمع کند. این شرکت اسپانسر ما است، اما در ۷-۸ بازی که استقلال برده یک ریال پاداش ندادند. اما ۸ میلیارد به تیم رقیب کمک می‌کنند. از من چه انتظاری دارید که بگویم اسپانسر ما خیلی پرکار است؟ بله، پرکار است، اما برای تیم رقیب نه برای استقلال.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: هفته گذشته که اینجا آمدند گفتم این بازیکنان به حدی باغیرت هستند که هر مربی به استقلال بیاید همین‌جوری بازی می‌کنند. مشکل استقلال این‌ها نیست. مربی برای استقلال زیاد است. این تیم بزرگ است و همه مربیان هم دل‌شان می‌خواهد در استقلال سرمربیگری کنند.
مجیدی درباره اینکه پس از برد مقابل پرسپولیس اعلام کرد من به این‌ها نمی‌بازم، منظورش از این حرف چه بود، گفت: اصلاً مخاطب من از این جمله تیم پرسپولیس بود، چون شهرآورد برد و باخت دارد و خیلی موارد حریف را بردیم و خیلی مواقع باختیم. اگر نگاه کنید نه تنها من و بازیکنانم بلکه هواداران‌مان هم جور دیگری از برد استقلال خوشحال بودند. فقط شهراورد را نبردم و خیلی‌ها را در این بازی بردم. واقعاً اگر این آقایان هر کاری کنند تا تیم من را به هم بریزند اجازه نمی‌دهم و تا آخر به خاطر هواداران می‌مانم و می‌جنگم.
وی درباره ادعای باشگاه پرسپولیس مبنی بر شکایت از خودش و برخی بازیکنان استقلال به دلیل عکس‌ها و ویدیو‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده است، عنوان کرد: در نشست خبری بعد از بازی به اعضای کادر فنی پرسپولیس خسته نباشید گفتم. مربیان این تیم از دوستان خوبم هستند و هیچ بی‌احترامی نکردم. باشگاه پرسپولیس می‌تواند از حق حقوقی‌اش دفاع کند، اما من به کسی بی‌احترامی نکرده‌ام. احترام به بزرگتر، نظم و انضباط جزو اصول کاری‌ام است و احترام جزو اولین فاکتور‌هایی است که در این تیم دارم. بچه‌های من امکان ندارند بخواهند به شخصی از تیم رقیب بی‌احترامی کنند. 
وی درباره اینکه آیا برای مدیران باشگاه استقلال این سؤال به وجود نمی‌آید که چرا فرهاد مجیدی باید از جیبش به بازیکنان پاداش بدهد، گفت: شمای خبرنگار آخرین باری که با مددی صحبت کردید چه زمانی بود؟ من هم همان موقع که شما صحبت کردید با او صحبت کردم، اصلاً این‌ها را نمی‌بینم البته بنده دوستان خوبی دارم که عاشق استقلال هستند، اما دوست ندارند مقابل دوربین آمده و خودشان را نشان بدهند. به من کمک کردند و ۱۰۰ برابر این مبالغ هم برای جذب بازیکنان جدید و تمدید قرارداد بازیکنان کمک خواهند کرد، اما باشگاه باید ساختار داشته باشد. 
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: درباره تصمیمات مهدی علی‌نژاد قبلاً هم گفته‌ام آدم‌هایی که در این باشگاه چیده شده اند پدر تیم را درآورده و استقلال را ۱۰ سال عقب انداختند. اکنون پرداختی‌ها را ببینید آقایان خیال‌شان نیست ۵۰۰ هزار دلار میلیچ، یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار استراماچونی و ۶۰۰ هزار دلار دیاباته از تیم طلب دارند، این پول‌ها را چه کسی می‌خواهد بدهد؟ اگر فردا امتیاز از استقلال کم شود آقای مددی و علی‌نژاد جواب می‌دهند؟
سرمربی استقلال درباره اینکه آیا با تغییر دولت وضعیت بهتر می‌شود، گفت: متولی استقلال و پرسپولیس یک نفر است. مدیرانی که در این چند سال برای این دو باشگاه گذاشته‌اند را ببینید، خواهش می‌کنم یک نماینده از رسانه‌ها به رختکن ما برود تا ببیند چه وضعیتی داریم. نمی‌خواهم جسارت کنم، اما آقای سلطانی‌فر شما متولی باشگاه استقلال هستید، خیلی خوب است که به پرسپولیس کمک کنید، زیرا آن تیم هم مردمی و پرطرفدار است. اشکالی ندارد، اما زمین ما را ببینید در همین یک ماهی که مسابقات برگزار نشد نتوانستیم در آن یک بازی دوستانه برگزار کنیم. یک دوربین به نمایندگی از رسانه‌ها از رختکن استقلال فیلم بگیرد تا ببینید چه خبر است.
مجیدی تصریح کرد: مگر می‌شود اطلاع نداشته باشند تمامی تیم‌ها در حال جذب بازیکن هستند. 
سرمربی استقلال درمورد اینکه با وزیر ورزش جلسه داشته یا نه گفت: تا الان که با شما صحبت می‌کنم سلطانی فر را یکبار هم از نزدیک ندیده‌ام و فقط یک مرتبه تلفنی با او صحبت کرده‌ام و بعد هم سه چهار مرتبه برایش متن فرستادم که جوابم را نداد. ۸ هفته گذشته، اما آقایان عین خیالشان نیست. قرار بود مشکلات حل شود، اما هیچ اتفاقی رخ نداده است. 
وی تاکید کرد: نباید ترکیب تیم من دست بخورد و این بازیکنان باید حفظ شوند. چرا پرسپولیس چند سال است که قهرمان می‌شود؟ چند سال است که این تیم نفراتش حفظ شده و ثابت بوده است، اما در تیم ما هر سال ۱۰ نفر می‌روند و ۱۰ نفر می‌آیند. می‌خواهند بازیکنان دلال آقایان وارد تیم شوند، این تیم نباید دست بخورد. اجازه نمی‌دهم حتی یک بازیکن از این تیم جدا شود. من اکنون نمی‌دانم برای بازی با الهلال کدام بازیکن را دارم و کدام بازیکن را در اختیار ندارم. من با این بازیکنان کار کرده‌ام و زندگی کرده‌ام، نمی‌شود هر سال ۱۰ بازیکن بروند و ۱۰ بازیکن جدید بیایند.
سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: استقلال دو سال بدون سرمربی بسته شده است. بیایند بگویند چه کسی استقلال را بسته است؟ جسارت داشته باشید و بگویید که چه کسی این تیم را بسته است. 
مجیدی در مورد اینکه نمی‌خواهد بداند واقعا چه کسی این تیم را در دو سال گذشته بسته گفت: چه سودی برای من دارد؟ عین این سناریو را امسال هم می‌خواهند پیاده کنند. چرا بازیکن استقلال باید زده شود؟ مردم یک هفته با برد استقلال خوشحالند. چه کاری می‌خواهید بکنید که مردم این همه خوشحال شوند. چرا مدیری برای استقلال می‌گذارید که نمی‌تواند باشگاه را اداره کند. مدیران باشگاه رقیب را با مدیران باشگاه ما مقایسه کنید. 
مجیدی در مورد اینکه امکان دارد با مددی دور یک میز بنشیند و مشکلات را حل کنند عنوان کرد: مشکل شخصی با هیچکس ندارم نه آقای میری نه آقای مددی، تیم برای قهرمانی نیاز به ساختار دارد و باید ساختار درست شود. 
سرمربی استقلال درمورد اینکه چه مشکلی با او دارند؛ گفت: بیایند جسورانه حرف بزنند اگر مشکل من هستم بیایند و بگویند. من مثل مدیران عامل و اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال در این چند سال نیستم که اگر از استقلال بروم کسی در خیابان هم من را نشناسد. ۲۰ سال بعد هم اگر من را در خیابان ببینیند هواداران من را می‌شناسند. اگر مشکل مدیران با من است بیایند و صحبت کنیم.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *