تیم فوتبال پرسپولیس در حالی پنجمین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر را کسب کرد که فرمول متفاوتی را در کسب نتایج ارائه کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در پایان بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر با کسب ۶۷ امتیاز به پنجمین قهرمانی متوالی خود در این رقابت‌ها رسید تا بتواند رکورد جدیدی را در فوتبال باشگاهی کشور ثبت کند.
سرخپوشان پایتخت در حالی به جام طلایی دیگری در فوتبال کشور دست پیدا کردند که یحیی گل محمدی برای دومین سال متوالی هدایت این تیم را بر عهده داشت.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که علاقه زیاد به حفظ مالکیت توپ در تاکتیک تیمی پرسپولیس داشت آماری خیره کننده را در بسته نگه داشتن دروازه تیمش ایجاد کرد.
حامد لک و مدافعان باتجربه پرسپولیس نظیر سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان تنها ۱۴ بار به مهاجمان حریف فرصت خودنمایی دادند تا آنها تور دروازه پرسپولیس را به لرزه در آورند. بهترین آمار برای خط دفاعی این تیم در طول پنج قهرمانی اخیر که با ثبت ۱۷ کلین شیت برای حامد لک در طول یک فصل همراه بود.
سرخ‌ها در خط حمله نیز ۴۷ بار موفق به گلزنی شدند تا پس از سپاهان اصفهان که ۵۳ گل زده در کارنامه خود داشت رتبه دوم را در امر گلزنی کسب کند.
پرسپولس در حالی به قهرمانی بزرگ در لیگ برتر رسید که تنها یک شکست در کارنامه خود داشت. آنها در هفته دوازدهم در اراک مقابل آلومینیوم تن به شکست دو بر یک دادند.
باخت مقابل آلومینیوم پایین‌ترین نقطه در منحنی نتیجه‌گیری پرسپولیس محسوب می‌شد. این تیم پس از این شکست بازی‌های بعدی خود را با کسب امتیاز پشت سر گذاشت. باختی که ۱۴ پیروزی برای پرسپولیس و تنها ۴ تساوی به اسم سرخ‌ها به ارمغان آورد.
پرسپولیسی‌ها باختن را فراموش کردند تا با دو امتیاز اختلاف نسبت به جدی‌ترین رقیب خود سپاهان با جام قهرمانی عکس یادگاری تکراری بگیرد.
فراموشی بزرگ سرخ‌ها در کسب تجربه تلخ باختن باعث شد تا این تیم به خودباوری لازم رسیده و در نیم فصل دوم که رقیبان بالای جدولی نیز فرمول بردن را به خوبی یاد گرفته بودند صدرنشین باقی مانده و تفکری جز بردن را در ذهن بازیکنان خود نپروراند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *