به نقل ازتسنیم نیوز
مسعود مصطفی جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره تیم کشتی آزاد کشورمان اعزامی به بازی‌های المپیک 2020 اظهار داشت: کار تیم ملی آزاد در المپیک سخت است، اما بچه‌ها نشان دادند در روزهای سخت کشتی همواره کمک کاروان ورزش ایران بوده است. ان‌شاءالله با زحماتی که کشیده شده است، اتفاق خوبی را در توکیو رقم بزنند. همیشه به هر دو تیم آزاد و فرنگی ما در المپیک امیدواری وجود دارد، که دعا می‌کنم در این المپیک هم انتظارات تحقق پیدا کند.
قهرمان سابق تیم ملی آزاد با اشاره به شانس حسن یزدانی برای کسب مدال طلای المپیک خاطرنشان کرد: همه بچه‌های ما شانس خوبی دارند، اما با توجه به اینکه حسن یزدانی فقط یک حریف در دنیا دارد، از شانس خوبی برای کسب مدال برخوردار است. اگر استراتژی و تاکتیک خوبی را برای مبارزه با تیلور آمریکایی تمرین کرده باشد، می‌تواند او را شکست دهد که امیدوارم این اتفاق رخ دهد. محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم نیز شانس مدال است، اما من روی ملی‌پوش 125 کیلویی‌مان خیلی نظر دارم. با توجه به شناخت خوبی که از زارع دارم، چون در سال‌های اخیر در رده جوانان با او کار کرده‌ام، اگر با حریف آمریکایی خوب مبارزه کند، من او را شانس اول مدال طلای کشتی آزاد می‌دانم. او خیلی شجاع و جنگنده است، در عین حال که پسر باحجب و حیایی است.
جوکار با اشاره به سه وزن دیگر تصریح کرد: مصطفی حسین‌خانی تجربه حضور در مسابقات زیادی را دارد، کشتی‌گیر بسیار خوبی است و من امیدوارم بعد از سال‌ها نتیجه زحماتش را بگیرد. رضا اطری اگر استرس و فشار روی خودش را کم کند می‌تواند به مدال برسد. این هم خیلی مهم است که خوب سر وزن برسد که با حضور دکتر امیرساسان و دکتر بهرامی‌نژاد فکر می‌کنم کنترل وزن او به خوبی اتفاق افتاده باشد و شاداب روی تشک برود. مرتضی قیاسی هم کشتی‌گیر خوبی است، هر چند سطح رقابت‌ها در وزن 65 کیلوگرم خیلی بالاست.
 
دارنده مدال نقره المپیک، کشتی را رشته‌ای بی‌رکورد دانست و افزود: کسب نتیجه بستگی به این دارد که روزت باشد و زحماتت به بار بنشیند. کار اصلی هم برعهده مربیان است که ورزشکار را به موقع به اوج آمادگی برسانند و در واقع در روز مسابقه، پیک آمادگی صد درصد آنها باشد. قبلاً با رسول خادم هم در این رابطه صحبت می‌کردیم. کشتی ما بیشترین لطمه را از این جهت خورده است که نمی‌دانستیم چند روز و چه زمانی باید به پیک آمادگی برسیم. هنر کادر فنی است که کشتی‌گیر در تایم مناسب به اوج آمادگی برسد. به هر شکل امیدوارم که با توجه به زحماتی که بچه‌ها کشیدند نتیجه بگیرند. این میدان تکرارنشدنی است، خصوصاً با این شرایط که واقعاً نمی‌دانی دقیقه‌ای دیگر هستی یا نه. شاید فردایی نباشد که بخواهی در المپیک بعدی جبران کنی.
مسعود مصطفی جوکار در مورد المپیک 2004 که در آن به مدال نقره رسید، گفت: اول خدا، دوم خدا و سوم هم توسل به خدا نتیجه داد. تلاش شبانه‌روزی‌ام، کمک پدر و مادرم و حدود 18 ماه تلاش برای المپیک باعث شد که روی سکو بروم. زندگی‌ام را وقف کشتی کرده و سختی‌ها و رژیم گرفتن را تحمل کرده بودم. برای بچه‌های ملی‌پوش‌مان از صمیم قلب می‌خواهم که بهترین نتیجه را بگیرند، چون می‌دانم چقدر برای رسیدن به این جایگاه، خصوصاً در این دوره کرونا تلاش کرده‌اند.
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *