قهرمان دو صد متر کشور ایتالیا در مسابقات المپیک توکیو با اتهام دوپینگ مواجه شده است.
به گزارش سایت قطره و به نقل ازمشرق، جیووانی مالاگو، رییس کمیته المپیک ایتالیا (CONI) اتهام دوپینگ علیه لامونت مارسل جیکوبز، – قهرمان دو صد متر کشور ایتالیا در مسابقات المپیک توکیو با اتهام دوپینگ مواجه شده است.
به گزارش سایت قطره و به نقل ازمشرق، جیووانی مالاگو، رییس کمیته المپیک ایتالیا (CONI) اتهام دوپینگ علیه لامونت مارسل جیکوبز، قهرمان المپیک دو 100 متر ایتالیا را شرم آور و ناخوشایند خطاب کرد.
جیکوبز روز یکشنبه طلای المپیک را به دست آورد و رکورد 9.
80 ثانیه اروپا را در فینال توکیو ثبت کرد، با وجود اینکه تا امسال و پیش از رقابت ها او کمتر از 10 ثانیه را ثبت نکرده بود.
با این حال، پیروزی غیرمنتظره این ورزشکار 26 ساله باعث شد واشنگتن پست بنویسد که تاریخ دوومیدانی به پیشرفت ناگهانی و عظیم این ورزشکار مظنون است -اشاره ای به موارد قبلی دوپینگ مشاهده شده در المپیک و رقابت های قهرمانی جهان دوومیدانی.
این مقاله می افزاید: جیکوبز بدون تردید شایسته تقدیر است، اما ورزش او چنین نیست.
روزنامه تایمز نوشت که در تاریخ تاریک دو و میدانی این قهرمانی بدین معناست که ورود هر ستاره جدید به افراد شکاک هشدار می دهد .
اما مالاگو هرگونه پیشنهاد خلاف را رد کرد.
مالاگو در گفتگو با رادیو 1 گفت: اظهارات برخی از همکاران شما(خبرنگاران) از هر نظر باعث تأسف و خجالت شدید است.
ما در مورد ورزشکارانی صحبت می کنیم که در این مورد تحت کنترل های سیستماتیک و روزانه ضد دوپینگ قرار می گیرند.
هنگامی که شما یک رکورد ملی یا حتی قاره ای ثبت می کنید، این تعداد دو برابر می شود، به طوری که او می گوید تعداد آزمایشات چشمگیر است.
این واقعاً چیزی ناخوشایند است، نشان می دهد که چگونه برخی قادر به پذیرش شکست نیستند.
جیکوبز یکی از چندین ورزشکار برجسته ای بود که در هنگام مسابقه کسب طلا کفش های جدیدی با کف کربن برای افزایش و بهبود عملکرد ​​پوشیده بود.

کلید واژه ها: المپیکدوپینگایتالیاالمپیک توکیوکمیته المپیکاتهامقهرمانتوکیومسابقاتورزشکارقهرمان المپیکواشنگتن پستطلای المپیکگزارشکمیتهثانیهدوومیدانیکشوررییسعلیهواشنگتنناگهانیشرم آورپیشرفتیکشنبهپیروزیاروپارکوردتاریخمظنون

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *