تهران- ایرنا- شهرریاض عربستان به عنوان میزبان هفتمین دوره بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۲۵ معرفی شد.
به گزارش ایرنا، این تصمیم شب گذشته در چهلمین نشست مجمع عمومی شورای المپیک آسیا و با تصویب اکثریت اعضای مجمع و با سرپرستی راجا راندیر سینگ‌، سرپرست او سی ای و نایب رئیس هندی شورای المپیک آسیا اتخاذ شد.
ششمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا  قرار بود از ۱۰ تا ۱۵ مارس ۲۰۲۲ در بانکوک و چونبوری تایلند برگزار شود اما با درخواست میزبانان تایلندی به ۱۷ تا ۲۶ نوامبر ۲۰۲۳ موکول شد.
همچنین با موافقت اعضای مجمع عمومی شورای المپیک آسیا، درخواست کمیته ملی المپیک کویت برای میزبانی چهل و یکمین نشست مجمع عمومی در سال ۲۰۲۳ پذیرفته شد. 
هفتاد و ششمین نشست هیات اجرایی و چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر به میزبانی دوبی امارات و بدون حضور شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا برگزار شد و از ایران سیدرضا صالحی امیری در این نشست حضور داشت.
رییس کمیته ملی المپیک ایران در حاشیه این ۲ نشست با برخی از همتایان خود در راستای افزایش تعاملات ورزشی دیدار و گفت وگو کرد.
در این نشست ۲ روزه ستاد برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو گزارش مشروح و آماری از هزینه‌های انجام شده برای برگزاری بازی‌ها، تاثیرات برپایی بازی‌ها و فعال شدن ورزشگاه‌های میزبان برای عموم مردم توکیو ارایه کرد.
مسئولان کمیته مالی و اقتصادی شورای المپیک آسیا هم با ارایه شرح بودجه، هزینه‌ها و مانده دارایی این نهاد از اعضای هیات اجرایی تاییدیه گزارش مالیاتی را برای سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ دریافت کردند. رئیس انوک (کمیته‌های ملی المپیک) نیز با ارائه پاورپوینت، گزارشی از اجلاس ماه گذشته یونان و برنامه‌ریزی برای برنامه‌های آتی و نشست ۲۰۲۲ را ارایه کرد.
بخش همبستگی کمیته بین‌المللی المپیک هم از فعالیت‌های انجام شده طی سال گذشته، میزان بودجه اختصاص یافته برای برنامه‌های سال پیش‌رو و برنامه‌ریزی‌ این واحد را به اعضای هیات اجرایی شورای المپیک آسیا گزارش داد.
فعالیت‌های کمیسیون زنان شورای المپیک آسیا در این نشست گزارش داده شد و از طرفی کمیته ورزش و زنان شورای المپیک آسیا  به کمیته برابری جنسیتی تغییر یافت.
همچنین رسیدگی به گزارش‌های ارایه شده در خصوص ممنوعیت ورزش زنان در افغانستان بعد از تغییر و تحولات صورت گرفته در این کشور آخرین بخش نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا بود که مقرر شد کمیته بین‌المللی المپیک موسوم به آی.او.سی، انجمن کمیته‌های ملی المپیک جهان موسوم به آنوک و شورای المپیک آسیا موسوم به او.سی.ای با تشکیل کمیته‌ای موضوعات مربوطه را پیگیری کنند و جهت اتخاذ تصمیمات بعدی به شورا ارایه دهند.
تهران- ایرنا- نام کمیته ورزش و زنان شورای المپیک آسیا امروز (یکشنبه) در چهلمین نشست مجمع عمومی…
تهران- ایرنا- هفتاد و ششمین نشست هیات اجرایی روز شنبه بدون حضور شیخ احمد رییس شورای المپیک…
تهران- ایرنا- چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا OCA امروز (یکشنبه) با پیام توماس باخ رییس…
تهران- ایرنا- هفتادوهشتمین نشست هیات اجرایی و چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیاامروز بدون…
تهران- ایرنا- طبق سیدبندی، نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲…
تهران – ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، گفت: در چرخه انتخابی…
تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه استقلال، گفت: به عنوان خادم باشگاه استقلال…
تهران – ایرنا – پنج نماینده کشتی آزاد نیروهای مسلح ایران در روز دوم…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.