به نقل ازتسنیم نیوز
به گزارش خبرگزاری تسنیم، لامون مارسل جیکوبز دونده ایتالیایی روز یکشنبه موفق شد در دوی 100 متر بازی‌های المپیک 2020 توکیو با ثبت زمان 9.80 ثانیه به عنوان قهرمانی برسد و مدال طلای این ماده را از آن خود کند اما قهرمانی غیرمنتظره این دونده 26 ساله باعث شد تا نشریه «واشنگتن پست» آمریکا با اشاره‌ای به موارد قبلی دوپینگ بنویسد که «تاریخ دوومیدانی به پیشرفت‌های ناگهانی و بزرگ مظنون است». نشریه انگلیسی «تایمز» هم در مقاله‌ای با تیتر «تاریخ سیاه دو و میدانی با دوپینگ» به این مورد اشاره کرد که ورود هر ستاره جدید، میزان شکاکیت را بالاتر می‌برد.
جیووانی مالاگو، رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا (CONI) می‌گوید سوء‌ظن دوپینگ علیه لامون مارسل جیکوبز شرم‌آور و ناخوشایند است. او در این باره به «رای رادیو اونو» ایتالیا گفت: اظهارات برخی از همکاران شما از هر نظر باعث خجالت و شرمندگی شدید است. ما در مورد ورزشکارانی صحبت می‌کنیم که در این مورد تحت کنترل‌های سیستماتیک و روزانه ضددوپینگ قرار می‌گیرند.
وی افزود: وقتی یک رکورد ملی یا حتی قاره‌ای ثبت می‌کنید، این تعداد کنترل دوپینگ حتی دو برابر می‌شود، به طوری که تعداد کنترل‌ها چشمگیر می‌شود. این اتهامات واقعاً ناخوشایند است و نشان می‌دهد که چگونه برخی قادر به پذیرش شکست نیستند.
المپیک 2020 توکیو ,
جیکوبز یکی از چندین ورزشکار برجسته‌ای بود که در دوی 100 متر که منجر به کسب مدال طلا برای او شد، از کفش‌های جدیدی استفاده کرد که کف آن کربنی بود و همین باعث افزایش عملکرد ورزشکار می‌شود.
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *