سرانجام در دوازدهمین روز بازی های المپیک توکیو، پای مدال دوباره به کاروان ایران باز شد تا جایگاه کشورمان در جدول مدالی بهبود یابد.
به گزارش خبرگزاری فارس، دوازدهمین روز از بازی‌های المپیک توکیو امروز با مسابقات کشتی و وزنه‌برداری پیگیری شد که محمدهادی ساروی موفق شد نخستین مدال کشتی فرنگی و کاروان ورزشی کشورمان را به دست آورد و محمدرضا گرایی نیز راهی فینال شد.
طلسم کاروان ورزشی ایران پس از 10 روز شکسته شد تا با کسب یک مدال برنز ایران به جایگاه چهل و نهم المپیک صعود کند.
ایران تاکنون در ٢ رشته تیراندازی و کشتی مدال طلا و برنز گرفته است.
در این روز چین با ٦٩مدال ( ٣٢طلا، ٢١ نقره و ۱٦ برنز) با اقتدار در صدر قرار دارد. آمریکا با 73 مدال ( ۲۴طلا، ۲۸ نقره و ۲۱برنز) همچنان در رده دوم قرار دارد.
ژاپن میزبان هم با 36 نشان ( ۱٩طلا، ٦ نقره و ١١ برنز) مکان سوم را در اختیار دارد.
استرالیا توانسته است جایگاه چهارمی را از روسیه برباید. کاروان این تیم با 33 مدال، 14 طلا، 4 نقره و 15 برنز بالاتر از روسیه قرار دارد.
روس ها زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با ۵۲ مدال؛ ۱۴ طلا، چهار نقره و ۱۵ برنز در مکان پنجم ایستاده اند.
در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است.
تاکنون در بین جایگاه مدالی زنان چین با (۱۸طلا، هشت نقره و هفت برنز) و آمریکا (با ۱۳طلا، ۱۹نقره و ۱۵برنز) در جایگاه اول و دوم  قرار دارند و ژاپن (با ۹طلا، یک نقره و ۶برنز) و یک پله سقوط در رده چهارم ایستاد و استرالیا با ۱۳طلا ۱۹ نقره و ۱۵ برنز جای میزبان را گرفت.
در بین جایگاه مدالی مردان، چین با ۱۱طلا، ۱۰ و ۹ برنز در صدر است و  ژاپن با( ۹مدال طلا، چهار نقره و چهاربرنز) به سومی نزول کرد و آمریکا با (۱۱طلا، چهار نقره، پنج برنز) در جایگاه دوم ایستاد.
ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.
*جدول رده بندی به شرح زیر است:


 
انتهای پیام/

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *